جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۰۵ | ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
درآمد گمرک در سال ۹۷
۱۷:۰۵ | ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
اجاره خودرو

درآمد گمرک در سال ۹۷

پرشین خودرو: رئیس کل گمرک گفت: در سال ۹۷ از محل حقوق ورودی و عوارض 28.9 هزار میلیارد تومان درآمد به خزانه واریز شد.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک و معاون وزیر اقتصاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به وضعیت درآمدهای گمرک در سال 97 ،  اظهار داشت: واریزی درآمدهای گمرک به خزانه تا 29 اسفند سال 97 در مجموع 28 هزار و 900 میلیارد تومان بوده است. از این میزان درآمد، حقوق ورودی کالاها بجز خودرو 16 هزار و 900 میلیارد تومان وصول شد. 

رئیس کل گمرک درمورد درآمد ناشی از حقوق ورودی خودرو در سال گذشته گفت: در این مدت 1229 میلیارد تومان درآمد کسب شده است. با این وجود، همچنان براساس مصوبه هیات وزیران واردات خودرو به کشور به غیر از مصوبه ماه‌های اخیر، ممنوع است. 

 

گمرک

 

معاون وزیر اقتصاد درمورد وصولی مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی نیز گفت: در سال گذشته بالغ بر 6900 میلیارد تومان از این محل درآمد به خزانه واریز شده است. همچنین 3 درصد عوارض شهرداری نیز 3400 میلیارد تومان اخذ شد. 

میراشرفی در مورد ضمانتنامه‌های بانکی وضعیت وصول آنها نیز تصریح کرد: 98 درصد درآمدهای سال 97 وصول شده و تنها 2 تا 3 درصد آنها به سال 98 منتقل شده که ضمانتنامه بانکی هستند و مشکلی برای وصول آنها وجود نخواهد داشت.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
گمرکدرآمد
نظر بینندگان
!
!
!