جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۴ | ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
توزیع 6.5 میلیون لیتر سوخت رایگان درمناطق سیل‌زده
۰۹:۵۴ | ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
اجاره خودرو

توزیع 6.5 میلیون لیتر سوخت رایگان درمناطق سیل‌زده

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از توزیع بیش از 6 میلیون و 500 هزار لیتر انواع سوخت و بیش از 10 هزار تن گاز مایع رایگان در مناطق سیل‌زده کشور از جمله استانهای گلستان، لرستان و خوزستان خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو،  سید محمدرضا موسوی‌خواه گفت: از ابتدای وقوع حادثه سیلاب در کشور تاکنون بیش از 4 میلیون و 750 هزار لیتر نفت سفید، نزدیک به یک میلیون و 50 هزار لیتر نفت ‌گاز، بیش از 570 هزار لیتر سوخت هوایی، 130 هزار لیتر بنزین و 10 هزار و 101 تن گاز مایع به‌ صورت رایگان در میان مردم و نیروهای امدادی در مناطق سیل‌زده کشور توزیع شده است.
وی بیان کرد: توزیع بیش از 570 هزار لیتر سوخت هوایی رایگان به بالگردهای امدادی، رکوردی بی‌ سابقه در توزیع سوخت هوایی است که این رقم شامل حدود 340 هزار لیتر سوخت هوایی ATK و حدود 240 هزار لیتر سوخت هوایی GP4 بوده است.

 

سوخت


موسوی‌خواه با اشاره به ادامه توزیع سوخت رایگان در مناطق سیل‌زده تا زمان عادی شدن شرایط تاکید کرد: توزیع گاز مایع رایگان به ‌ویژه در مناطق سیل‌زده استان لرستان تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد داشت.
وی همچنین استقرار جایگاه‌های سیار سوخت در مناطق سیل‌زده کشور از جمله شهرستان آق‌قلا در استان گلستان و شهرستان پلدختر لرستان را از جمله تمهیدات این شرکت برای سوخت‌ رسانی مناسب و مستقیم به سیل‌زدگان عنوان کرد و افزود: دو جایگاه سیار سوخت‌رسانی و پنج دستگاه نفتکش سیار سوخت‌رسانی نیز به استان لرستان اعزام شده است.
موسوی‌خواه همچنین از توزیع سوخت در روستاهای سیل‌زده استان لرستان به وسیله تراکتور خبر داد و افزود: کپسولهای گاز مایع و ظروف 20 لیتری نفت سفید و نفت‌گاز از این طریق در بین مردم و نیروهای امدادی توزیع می‌شود.
وی با بیان اینکه با وجود نزدیکی آب تا 10 متری انبار نفت نظامیه اهواز، با تمهیدات لازم تاکنون از ورود آب به این انبار جلوگیری شده است، گفت: با وجود ورود سیلاب به نزدیکی شهر اهواز و تلاشهای کارکنان این شرکت برای جلوگیری از غیرفعال شدن جایگاه‌ها، تاکنون چهار جایگاه در این منطقه دچار آبگرفتگی شده‌اند که همکاران ما در منطقه در تلاش هستند هر چه سریعتر این جایگاه‌ها را وارد مدار بهره‌برداری کنند.
موسوی‌خواه همچنین ازتشکیل کارگروهی تخصصی در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای بررسی و شناسایی کانونهای خطر درتاسیسات شرکت ملی پخش خبر داد و افزود: این کارگروه بزودی در مناطق سیل‌زده حضور می‌یابد و از نزدیک نسبت به بررسی کانون‌های خطر و شناسایی تاسیسات در معرض آسیب‌ و نیز بررسی تاسیسات آسیب ‌دیده اقدام می‌کند.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین از ارسال نفت ‌خام به پالایشگاه کرمانشاه از طریق نفت‌کش‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد و تاکید کرد: تا زمان تعمیر خط لوله نفت‌خام ارسالی به پالایشگاه این عملیات ادامه خواهد یافت.

منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
نفتسوختسیل
نظر بینندگان
!
!
!