یكشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۳۹ | ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
شیائومی با همکاری FAW وارد صنعت خودرو می شود
۱۷:۳۹ | ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
اجاره خودرو
/اختصاصی/

شیائومی با همکاری FAW وارد صنعت خودرو می شود

پرشین خودرو: شیائومی به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان تلفن همراه در جهان، شروع به فعالیت در صنعت بزرگ خودروسازی کرده است.

به گزارش پرشین خودرو، خوب است بدانید که شیائومی یک شرکت الکترونیک متعلق به بخش خصوصی است که مقر آن در شهر پکن قرار دارد. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های الکترونیک در زمینه طراحی، توسعه و فروش گوشی‌های هوشمند، برنامه‌های تلفن همراه و لوازم مصرفی الکترونیک به شمار می آید که از ابتدای انتشار اولین گوشی‌های هوشمند در ماه اوت ۲۰۱۱، توانست سهم بزرگی از بازار را در چین بدست آورد و آن را به طیف وسیع تری از لوازم الکترونیکی مصرفی گسترش دهد.

 

شیائومی

 

بنیانگذار و مدیر عامل این کمپانی بزرگ تکنولوژی را می توان "لی جون" معرفی کرد که در حال حاضر بیست و سومین مرد ثروتمند چین طبق ادعای مجله "فوربس" به شمار می آید. این شرکت تاکنون بیش از ۳۰۰۰ کارمند به ‌طور عمده در کشورهای چین، مالزی و همچنین سنگاپور استخدام کرده و در حال گسترش به کشورهای دیگر مانند هند و اندونزی است تا سهم بیشتری از بازارهای جهانی داشته باشد.

 

شیائومی

 

 

حال این شرکت بزرگ تکنولوژی چینی ترغیب شده تا علاوه بر صنعت تکنولوژی، نگاهی قدرتمند به دنیای اتومبیل و صنعت خودروسازی داشته باشد و به همین منظور این شرکت چینی با همکاری شرکت خودروسازی "FAW" یک نسخه تغییر یافته و کاملا سفارشی از خودروی شاسی بلند "بسترن T77"  تحت عنوان "Bestune T77" به همراه امکانات بیشتر و تکنولوژی های پیشرفته سفارشی آماده کرده و در روزهای گذشته راه اندازی کرده است که در مشخصات فنی درست همانند "بسترن T77" مجهز به یک موتور 1.2 لیتری چهار سیلندر به همراه جعبه دنده 6 سرعته دستی یا 7 سرعته اتوماتیک خواهد بود.

در پایان لازم به ذکر است که این خودروی شاسی بلند دارای طول 4525 میلی متری بوده، عرض آن به 1845 میلی متر می رسد، ارتفاع کلی 1615 میلی متری دارد و باتوجه به این ابعاد و اندازه، در نهایت فاصله بین دو محور 2600 میلی متری برای خودروی مشترک "فاو" و "شیائومی" بدست آمده است.

 

شیائومی

نظر بینندگان
!
!
!