سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۰:۱۳ | ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
تردد روزانه ۶۰۰ خودرو از مرز باشماق
۱۰:۱۳ | ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
اجاره خودرو

تردد روزانه ۶۰۰ خودرو از مرز باشماق

پرشین خودرو: مدیرکل گمرکات استان کردستان گفت: دستگاه ایکس ری مرز باشماق شش ماه است که دچار نقص فنی شده و با وجود اینکه قطعات آن خریداری شده اما به دلیل افزایش هزینه ها هنوز ترخیص نشده است.

به گزارش پرشین خودرو، بختیار رحمانی پور شامگاه دوشنبه در اولین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان، اظهار داشت: در مرحله نخست قرار بود قطعات مورد نیاز دستگاه ایکس ری مرز باشماق با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی خریداری شود که بانک مرکزی موافقت نکرد و برآورد اولیه خریداری قطعات ۲۰ میلیارد تومان بود که این مبلغ تأمین اعتبار شد اما عدم موافقت بانک مرکزی موجب شد که اکنون این مبلغ به دو برابر و به ۴۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

 

مرز باشماق

 

وی افزود: در حال حاضر امکان خروج روزانه ۲۰۰ خودروی ترانزیتی و ۱۵۰ تانکر ترانزیتی سوخت از مرز باشماق وجود دارد هر چند مسائل و مشکلات زیرساختی موجب زمان بر شدن خروج کامیون‌ها از مرز شده است اما به دلیل همین مشکلات و نبود نیروی انسانی کافی، در مرز رسمی باشماق، به صورت رندمی کامیون‌ها بازدید می‌شوند.

مدیرکل گمرکات استان کردستان ادامه داد: بیشترین استفاده از دستگاه ایکس ری برای کالاهای ترانزیتی و عمده فعالیت‌ها در حوزه ترانزیت است که رتبه اول را در ترانزیت به سمت عراق داریم.

رحمانی پور یادآور شد: در حال حاضر روزانه ۶۰۰ دستگاه در حال تردد از این مرز هستند و وقتی مشکلات زیرساختی در مرز وجود دارد، نمی‌توانیم پاسخگوی این سطح ترافیک بالا باشیم.

وی بیان کرد: سال گذشته تردد ۳۱۲ هزار کامیون در ورودی و خروجی از مرز باشماق ثبت شد که بیشترین کشفیات مرزبانی مربوط به قاچاق سوخت با یک میلیون و ۵۷۱ هزار لیتر است.

منبع: مهر

نظر بینندگان
!
!
!