پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۹:۲۴ | ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
اعلام تمهیدات ترافیکی نیمه شعبان
۱۹:۲۴ | ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
اجاره خودرو

اعلام تمهیدات ترافیکی نیمه شعبان

پرشین خودرو: رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا، تمهیدات ترافیکی به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان را اعلام کرد و از هموطنان خواست در صورت تردد در استان های زیارتی از جمله قم، از عجله و شتاب پرهیز کرده و قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ داوود قاسمیان افزود: جشن میلاد با سعادت حضرت قائم (عج) از بعد از ظهر روز یکشنبه 31 فروردین ماه سال جاری آغاز و در شب ولادت به اوج خود می‌رسد.

وی ادامه داد: با توجه به واقع شدن این ایام بعد از تعطیلات پایان هفته پیش بینی می شود جمعیت بسیاری از عاشقان آن حضرت از اقصی نقاط ایران و کشورهای همسایه به شهر مقدس قم عزیمت کرده است و این مساله منجر به افزایش سفرهای درون و برون شهری به این مقصد می شود. بر این اساس ترافیک معابر عمومی شهر قم و مسیرهای منتهی به مسجد مقدس جمکران افزایش خواهد یافت.

 

نیمه شعبان

 

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا گفت: پلیس راهور ناجا به منظور روانسازی بار ترافیکی و جلوگیری از مشکلات آن تمهیدات خاص ترافیکی را در این محدوده به مرحله اجرا می‌گذارد.
قاسمیان با اشاره به بکارگیری حداکثری توان تجهیزاتی و پرسنلی از سوی پلیس راهور برای اجرای این مراسم، گفت: در شهر مقدس قم 5 پارکینگ به ظرفیت 6 هزار و 130 دستگاه وسیله نقلیه و در محدوده مسجد جمکران 16 پارکینگ به ظرفیت 32 هزار و 580 دستگاه خودرو و موتورسیکلت پیش‌بینی شده است.
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور به تمهیدات ترافیکی پلیس برای این مراسم نیمه شعبان در شهر قم اشاره کرد و گفت: بر این اساس از ساعت 14 روز شنبه 31 فروردین ماه سال جاری تردد خودروهای سواری و موتورسیکلت از تقاطع عمار یاسر آذر به سمت چهارراه بازار و بالعکس، از سه راه سجادیه به طرف خیابان انقلاب، بلوار پیامبر اعظم تقاطع انسجام به سمت مسجد مقدس جمکران، ابتدای ورودی پارکینگ ناظم زاده از سمت کوه خضر نبی، میدان بقیه الله ابتدای بلوار ظهور به سمت مسجد مقدس جمکران ممنوع است. از سوی دیگر تردد وسایل نقلیه عمومی نیز از انتهای بلوار بهار به سمت خیابان ارم با ممنوعیت خواهد بود.
وی به زائران توصیه کرد: نهایت همکاری را با پلیس راهور در اجرای هر چه بهتر محدودیت و ممنوعیت هایی را که اعمال می شود، داشته باشند و از پارک حاشیه ای و توقف در میادین، تقاطع‌ها، وسط بلوارها و جاهایی که با تابلوی ممنوع مشخص شده است اجتناب کنند همچنین در مکان هایی که پخش نذورات دارد، تجمع نکنند.
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا گفت: در روز برگزاری مراسم استفاده از وسایل نقلیه عمومی رایگان است براین اساس از شهروندان انتظار می رود از وسائل نقلیه عمومی استفاده و وسایل نقلیه شخصی خود را در پارکینگ های مشخص شده پارک کنند.
وی از زائرانی که قصد سفر به استان قم را دارند، خواست در رانندگی عجله و شتاب نداشته باشد و ضمن رعایت قوانین و مقررات رانندگی به حقوق دیگران در حین رانندگی احترام بگذارند.
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا اضافه کرد: امسال کارت پارکینگ مخصوص راهنمای زائر با امکان نمایش موقعیت وسایل نقلیه در نقشه برای رانندگانی که در پارکینگ ها توقف می کنند فراهم شده است بنابراین رانندگان حتما به کارت پارکینگ و شماره آن دقت کنند تا با مشکل جای پارک مواجه نشود.

منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!