پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۱ | ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
خطر آب‌گرفتگی جاده‌های ساحلی خزر
۱۱:۰۱ | ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
اجاره خودرو

خطر آب‌گرفتگی جاده‌های ساحلی خزر

پرشین خودرو: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با توجه به اینکه بارش‌های بهاری بیشتر با رگبار و رعدوبرق همراه است ازاین‌رو امروز احتمال آب‌گرفتگی معابر در مسیر جاده‌های ساحلی خزر وجود دارد.

به گزارش پرشین خودرو، کبری رفیعی اعلام کرد: امروز در بیشتر مناطق کشور به‌جز جنوب شرق و مرکز بارش باران داریم که در برخی از نقاط با رعدوبرق و وزش باران همراه خواهد بود.


وی ادامه داد: با توجه به اینکه افت دما را در نیمه شمالی کشور بین 4 تا 6 درجه شاهد خواهیم بود، در مناطق مرتفع و سردسیر بارش‌ها به شکل برف خواهد بود.


وی اظهار داشت: امروز شدت بارش‌ها در جنوب آذربایجان غربی، برخی از نقاط آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل، خراسان شمالی، جنوب فارس، نیمه غربی کرمان و غرب سواحل خزر خواهد بود و فردا سه‌شنبه بیشترین بارش‌ها به جنوب شرق کشور کشیده می‌شود.

 

آبگرفتگی

 


به گفته وی از میزان بارش‌ها در شمال غرب و غرب و همچنین جنوب کشور کاسته می‌شود.


رفیعی گفت: فردا شدت بارش‌ها در سواحل خزر و شمال شرق کشور خواهد بود البته در مناطقی از غرب کشور نیز فردا بارش‌های پراکنده خواهیم داشت.


وی افزود: فردا در ارتفاعات البرز و شمال غرب کشور بارش برف دور از انتظار نخواهد بود و از بعدازظهر فردا بارش‌ها در شرق سواحل خزر و نیمه شرقی ادامه خواهد داشت که به‌ویژه در استان‌های گلستان، گیلان، شرق گیلان و مازندران از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود. روز چهارشنبه نیز شمال شرق بارش‌های پراکنده خواهد داشت.


وی اظهار داشت: امروز و فردا در نیمه شرقی کشور و استان‌های تهران، البرز، قم، قزوین و بخش‌هایی از اصفهان وزش باد شدید رخ می‌دهد و برای نیمه غربی کشور و سواحل دریای خزر امروز و فردا کاهش دمای 4 تا 6 درجه و سه‌شنبه و چهارشنبه برای مناطقی از شمال شرق و شرق کشور کاهش دمای 6 تا 9 درجه‌ای خواهیم داشت.


رفیعی اظهار داشت: به علت بارش برف در ارتفاعات البرز، به‌ویژه در شمال غرب و غرب جاده‌های کوهستانی البرز مه غلیظ پیش‌بینی شده و احتمال کولاک برف برای این مناطق وجود دارد به‌ویژه مناطق شمالی و شمال غرب کشور این شرایط را بیشتر خواهند داشت.

منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!