جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۳ | ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
جنگ رسانه‌ای یکی از ابعاد جنگ اقتصادی است
۰۹:۲۳ | ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
اجاره خودرو

جنگ رسانه‌ای یکی از ابعاد جنگ اقتصادی است

پرشین خودرو: وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: جنگ اقتصادی ابعاد مختلفی مانند جنگ رسانه‌ای و روانی دارد و ضرورت راهبرد اقتصاد مقاومتی در این دوره اهمیت ویژه‌ای دارد.

به گزارش پرشین خودرو، رضا رحمانی در دیدار با علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما که با حضور معاونان این سازمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد با اشاره به شعار رونق تولید، تصریح کرد: قطعا توجه به تولیدات ملی، حل مشکلات معیشی و بیکاری و ارتقای ارزش پول ملی از اثرات رونق تولید است.


وی با تأکید بر این که دشمن تصور می‌کرد که در سه ماهه پایانی سال گذشته کارخانه‌ها تعطیل می‌شوند، افزود: خوشبختانه با برنامه ریزی‌های انجام شده مشکلی برای صنایع بوجود نیامد.

رحمانی با اشاره به این که خودروسازان 70 درصد از برنامه مصوب تولید در آبان ماه سال گذشته عقب بودند، گفت: بیشتر تولیدات به صورت کسری تولید می‌شد و یک میلیون و یکصد هزار خودرو نیز به صورت پیش فروش و فروش فوری فروخته شده بود.

 

اقتصاد

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: تعداد بسیاری از کارگران قطعه سازی در معرض بیکاری بودند که این مشکل نیز مرتفع شد.


وی گفت: وظیفه اصلی ما حفظ وضع موجود تولید است و تمام تلاش خود را برای این امر و البته رونق تولید به کار خواهیم گرفت .


رحمانی مواد اولیه، نقدینگی و بازار را از الزامات تولید دانست و یادآور شد: باید مواد اولیه را چه از داخل و یا از خارج تأمین کرده و در حوزه نقدینگی نیز به مشارکت و همکاری هر چه بیشتر نظام بانکی نیاز داریم، چرا که بدون نقدینگی نمی‌توان تولید را حفظ کرد.


وی با اشاره به این که باید فضایی مثبت در جامعه ایجاد کنیم، متذکر شد: بازدید از استان‌های مختلف را در برنامه‌های خود قرار دادم تا بتوانیم از نزدیک با موضوعات و مسائل تشکل‌ها و فعالان آشنا شده و راهکارهای اجرایی برای حل آنها پیدا کنیم.


وزیر صنعت افزود: تشکل‌ها نیز باید مسئولیت بپذیرند و یکی از راهکارهای دوره تحریم تفویض اختیار است که این موضوع را به جد پیگیری کرده‌ایم.


وی با اشاره به این که ۲۱۸۵ واحد تولیدی که فعال نبودند و نباید مواد اولیه می‌گرفتند تعلیق شدند، اظهار داشت: سامانه‌های لازم کامل شد و هم افزایی اطلاعات میان دستگاه‌ها بوجود آمده تا امکان رصد و پایش صنایع وجود داشته باشد.


وی با اشاره به این که وجود 15 همسایه ظرفیت خوب صادراتی ایجاد کرده است، گفت: در حوزه صنایع مختلف ، ظرفیت تولید خالی وجود دارد و باید از این ظرفیت استفاده کنیم.


وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به این که فقط 2درصد واردات کشورهای همسایه از ایران است،تصریح کرد: از بازار 1300 میلیارد دلاری فقط سهم 2 درصدی داریم که حتما باید این عدد را ارتقاء دهیم.


وی همچنین به محورها و اولویت‌های مهم در وزارتخانه اشاره کرد و گفت: یکی از راه‌های رونق تولید، توسعه و تعمیق ساخت داخل است که این موضوع نیاز به فرهنگ سازی دارد و البته صدا و سیما در این خصوص اقدامات خوبی انجام داده است.


رحمانی معدن و صنایع معدنی را از محورهای مورد توجه ذکر کرد و افزود: ارزش تولیدات معدنی و صنایع معدنی 20 میلیارد دلار است و یک تحول جدی در حوزه معدن را دنبال می‌کنیم.


وزیر صنعت، معدن و تجارت دانش و فنآوری ، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک و بهبود فضای کسب و کار در حوزه صنعت را از موارد دیگری دانست که در سال جاری به صورت ویژه پیگیری می‌شود.


وی با اشاره به حوزه ICT و IT گفت: این حوزه نیز ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری دارد و باید بتوانیم پتانسیل‌های این بخش را بیش از گذشته احیا کنیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!