سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
حرکت قطارهای باری در محور جنوب آغاز شد
۱۴:۵۲ | ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
اجاره خودرو

حرکت قطارهای باری در محور جنوب آغاز شد

پرشین خودرو: مدیر عامل راه آهن گفت: با تلاش بی وقفه و شبانه‌روزی کارکنان راه‌آهن، مسیر جنوب ساعاتی پیش بازگشایی و سیر قطارهای باری در این محور از سر گرفته شد.

به گزارش پرشین خودرو، سعید رسولی گفت: جاری شدن سیل، رانش زمین و آبشستگی زیر خطوط ریلی در چند نقطه از محور جنوب، باعث مسدود شدن این مسیر شده بود که خوشبختانه با تلاش بی‌وقفه همکاران، این مسیر بازگشایی شد.


معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: به علت مسدود شدن محور جنوب در استان‌های لرستان و خوزستان تردد قطارها در این محور متوقف شده بود و این امر باعث انباشت واگن‌های باری در این مسیر شد که هم اکنون تردد قطارهای باری در این محور آغاز شده است.

 

قطار


مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: پس از عبور قطارهای باری موجود در محور، با اعلام فروش بلیت سیر قطارهای مسافری نیز در این مسیر از سر گرفته خواهد شد.


رسولی ضمن تقدیر از تلاش‌های کارکنان راه‌آهن گفت: همکاران راه‌آهن با تلاش بی‌شائبه در کمترین زمان ممکن و در شرایط بسیار سخت توانستند نسبت به ترمیم و مقاوم‌سازی خط آهن در نقاط آسیب دیده اقدام کنند.


راه آهن مسیر جنوب از اوایل امسال به دلایل مختلف مانند سیل، رانش زمین ،تخریب پل ها و شستگی بستر خطوط راه آهن چند بار مسدود شده که هر بار در اسرع وقت تعمیر و به شبکه ریلی کشور متصل شده است.


در آخرین مورد نیز، این خط به دلیل خسارت های ناشی از سیل از مدار خارج شده بود که با تعمیرات صورت گرفته، حرکت قطارها در حال حاضر در جریان است.

منبع: ایرنا

برچسب ها:
قطارراه آهن
نظر بینندگان
!
!
!