شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۰:۱۳ | ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
بازسازی نخستین مرحله انقراض زمین
۲۰:۱۳ | ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
اجاره خودرو

بازسازی نخستین مرحله انقراض زمین

پرشین خودرو: دانشمندان نخستین فرایند انقراض موجودات زمین را با دقت بالا بازسازی کردند. آنها متوجه شدند احتمالا تشکیل ورقه یخ گندوانا در قطب جنوب و تغییرات آب وهوایی دلیل انقراض موجودات بوده است.

به گزارش پرشین خودرو، دانشمندان چینی در انستیتو زمین شناسی و دیرین شناسی نانجیانگ فرایند انقراض گسترده موجودات زمین را با دقت بالا بازسازی کردند. این بخشی از یک تحقیق درباره تکامل زیستی در زمین است.

آنها اعلام کرده‌اند در این پژوهش از یک چارچوب دقیق چینه شناسی استفاده کردند که ۳ بار دقیق‌تر از نمونه‌های پیشین است.

آنها ویژگی‌های تکاملی حیواناتی را بررسی کردند که در اواخر عصر اوردوویشن (بخش دوم دوران پالئوزوئیک) در کف اقیانوس‌ها زندگی می‌کردند و با اطلاعات مربوط به چینه شناسی زیستی و ایزوتوپ‌های کربن ترکیب کردند تا دقت زمین شناختی و دیرین شناختی تحقیق را در عصر مذکور ارتقا دهند.

طی نخستین مرحله از انقراض ۸۵ درصد از حیات دریایی از روی زمین محو شد و اکوسیستم دریایی به شدت آسیب دید. اما به دلیل منابع محدود و صحت اندک اطلاعات موجود هیچ نتیجه گیری خاصی درباره دلیل و فرایند انقراض به وجود نیامد.

وانگ گوانگشو مؤلف ارشد پژوهش می‌گوید: ما متوجه شدیم زمان دقیق انقراض ۴۴۵ میلیون سال قبل بوده است. در این زمان ورقه یخ گندوانا در قطب جنوب به وجود آمد. تغییرات آب وهوایی و تشکیل ورقه یخی احتمالاً دلایل اصلی انقراض حیات دریایی بوده‌اند.

نتایج این تحقیق در ژورنال Earth-Sciences Reviews منتشر شده است.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!