شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۲ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
افت 26.5 درصدی خصوصی‌ها در جاده تولید
۰۹:۲۲ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
اجاره خودرو

افت 26.5 درصدی خصوصی‌ها در جاده تولید

پرشین خودرو: براساس آمارهای منتشر شده ازسوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید خودرو در شرکت‌های خودروساز خصوصی در ۱۲ ماهه سال ۹۷ به نسبت مدت مشابه سال پیش از آن، با افت ۵/ ۲۶ درصدی همراه بوده است.

شرکت‌های خصوصی طی سال گذشته در مجموع ۹۲ هزار و ۸۲۲ دستگاه خودرو تولید کردند، این در حالی است که این شرکت‌ها در سال ۹۶، توانسته بودند تعداد ۱۲۶ هزار و ۳۳۸ دستگاه خودرو تولید و روانه بازار کنند.اما در سال گذشته افت تولید دو شرکت کارمانیا و مدیران خودرو بیش از سایر شرکت‌های خودروساز خصوصی بوده است به‌طوری‌که کارمانیا تولید‌کننده محصولات BYD چین افت تولید ۵۳ درصدی را در بازه زمانی ذکر شده به نام خود ثبت کرده است.


مدیران خودرو نیز طی سال گذشته شاهد کاهش تولید بود. این خودروساز سال گذشته به نسبت سال ۹۶، افت تولید ۴۷ درصدی داشته است. اما دو شرکت بهمن و کرمان موتور نیز در سال ۹۷ به نسبت سال ۹۶، به ترتیب افت ۱۵ و ۸ درصدی را به نام خود ثبت کرده‌اند.

 

خودرو

 

نمودار دیار خودرو تولید‌کننده محصولات بایک نیز در سال گذشته نزولی بوده است. این خودروساز خصوصی، افت ۳۹درصدی را تجربه کرده است. البته در میان شرکت‌های خصوصی در سال گذشته به نسبت سال پیش از آن شاهد رشد تولید نیز بوده‌ایم.به‌طوری‌که شرکت صنعت خودروی آذربایجان تولید‌کننده محصولات ام‌جی چین در مدت زمان ذکر شده توانسته رشد ۵/ ۶۴۸ درصدی را به نام خود ثبت کند.

این شرکت سال گذشته تعداد سه هزار و ۵۷۰ دستگاه از برند ام جی را تولید کرده است. خودروسازان بم نیز توانسته در بازه زمانی ذکر شده رشد تولید ۹۴ درصدی را از خود به جای بگذارد. این شرکت نیز به عرضه محصولات جیلی می‌پردازد.

منبع: ئنیای اقتصاد

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!