پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۸ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
رشد ۶۳ درصدی تورم تولید خودرو در زمستان ۹۷
۱۱:۱۸ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
اجاره خودرو

رشد ۶۳ درصدی تورم تولید خودرو در زمستان ۹۷

پرشین خودرو: مرکز آمار در شرایطی تورم بخش صنعت در فصل زمستان سال ۹۷ را منتشر کرد که تورم تولید خودرو نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن، با رشد ۷/ ۶۳ درصدی همراه شده است.

به گزارش پرشین خودرو، گزارش مرکز آمار ایران گویای آن است که تورم تولید‌کننده در بخش تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیمه‌تریلر در رتبه سوم اثر‌گذاری بر شاخص تورم کل بخش صنعت در سه ماه چهارم سال‌ گذشته، به نسبت فصل قبل از آن قرار دارد.همچنین تورم خودرو در زمستان ۹۷ به نسبت پاییز نیز رشد ۲/ ۲۵ درصدی داشته است.

 

خودرو


در پاییز سال‌ گذشته نشانگر تورم، روی عدد ۷/ ۳۲۱ قرار داشته است که با افزایش ۲/ ۲۵ درصدی در زمستان ۹۷ به ۷/ ۴۰۲ رسیده است. دو زیرمجموعه «تولید وسایل نقلیه موتوری» با رشد ۶/ ۲۷ درصد و «تولید بدنه اتاق‌سازی برای وسایل نقلیه موتوری و ساخت تریلر و نیمه تریلر» با رشد ۶/ ۱۴ درصدی بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص تولید خودرو در زمستان سال گذشته به نسبت فصل قبل از آن داشته‌اند.

رشد ۷/ ۶۳ درصدی تورم تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیمه تریلر در زمستان ۹۷ به نسبت زمستان ۹۶ در‌حالی است که بی‌تردید دلیل آن را باید در افزایش هزینه‌های تولید قطعات و همچنین افزایش هزینه ارزبری (برای واردات قطعاتی که امکان تولید در داخل کشور نداشته و صرفا از طریق واردات تامین می‌شوند)، جست‌وجو کرد.

با بازگشت تحریم‌ها پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای صنعت خودروی ایران در لیست کالاهای مشمول تحریم ایالات‌متحده آمریکا قرار گرفت و این موضوع منجر به افزایش هزینه تولید خودرو در کشور شده است.

منبع: دنیای اقتصاد

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!