جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۲۱ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
کاهش قیمت خودرو با مسدود شدن بستر مهم فعالیت دلالان خودرو
۱۵:۲۱ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
اجاره خودرو
/گزارش خبری/یک کارشناس اقتصاد مطرح کرد:

کاهش قیمت خودرو با مسدود شدن بستر مهم فعالیت دلالان خودرو

یک کارشناس اقتصادی گفت: با حذف قیمت خودرو از اگهی‌های خرید و فروش در سایت‌های اینترنتی، یكی از بسترهای مهم فعالیت دلالان بسته شده و این امر باعث كاهش قیمت‌ها در بازار شده است.

به گزارش پرشین خودرو، مصطفی میرزایی با اشاره به روشن‌شدن نقش دلالان و واسطه‌های بازار خودرو و كاهش فعالیت آنان در سایت‌های آنلاین خرید و فروش كالا گفت: با حذف قیمت خودرو از وبسایت های فروش، قیمت خودرو در بازار واقعی و با كاهش ملموس مواجه شده است.

وی با بیان این مطلب افزود: در هفته‌های اخیر قیمت خودرو با ارائه یك بازی روانی سازمان‌یافته از سوی دلالان، بسیار ملتهب شد و مقابله نهادهای مرتبط با ادامه فعالیت آنان در سایت‌های اینترنتی، بسیار مؤثر واقع شد و در همین چند روز اخیر قیمت‌ها در بازار با کاهش ملموس مواجه شده است.

 این كارشناس اقتصادی قیمت‌هایی كه در بازار برای خودروهای تعیین می‌شود را بدون خریدار دانست و گفت: به‌ عنوان مثال فروشنده یك‌ دستگاه پراید خودرو خود را نزدیک به ۴۹ تا ۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌كند تا بتوانند آن ‌را با رقمی در حدود ۴۴ تا ۴۵ میلیون تومان به‌ فروش برساند.

میرزایی صدور مجوز افزایش ۱۰ درصدی فروش فوری توسط وزارت صنعت را یكی دیگر از عوامل كاهش قیمت‌ها دانست و تأكید كرد: با اجرای این سیاست تیراژ خودروهای تحویلی به مشتریان افزایش می‌یابد و موجب تسریع در عرضه به بازار و كاهش قیمت‌ها خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!