پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۰ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
امضای تفاهم‌نامه همكاری سایپا با دانشگاه تهران
۱۱:۵۰ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

امضای تفاهم‌نامه همكاری سایپا با دانشگاه تهران

پرشین خودرو: گروه خودروسازی سایپا و دانشگاه تهران تفاهم‌نامه همكاری در زمینه‌های علمی و پژوهشی امضا كردند.

به گزارش پرشین خودرو، امضای این تفاهم‌نامه كه توسط امیر چراغعلی معاون اداری و توسعه منابع انسانی گروه سایپا و بهزاد رستمی معاون پژوهشی پردیس دانشكده‌های فنی دانشگاه تهران انجام شد، باهدف توسعه فعالیت‌های دانش‌محور و فناورانه مبتنی بر نیاز صنعت خودرو، مشاركت بین صنعت و دانشگاه و بسط و توسعه همكاری‌های علمی و پژوهشی، جهت‌دهی به پژوهش، آموزش و توسعه زیرساخت‌های تخصصی و پاسخ‌گویی به مطالبات علمی و نیازهای تخصصی دانش در صنعت خودروسازی صورت گرفته است.

همچنین اجرای پروژه‌های آموزشی و پژوهشی باهدف ایجاد دانش فنی و توسعه فناوری و تجاری‌سازی مطابق نیاز صنعت خودرو، استفاده متقابل از امكانات و ظرفیت‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، ارتقای مهارت دانشجویان با اجرای دوره‌های آموزش حین تحصیل، همكاری در بازنگری برنامه‌ها و سرفصل‌های دروس تخصصی دانشگاه منطبق با نیاز صنعت خودرو، همكاری برای انجام مطالعات آینده‌پژوهی به‌منظور توسعه كالا و خدمات در حوزه خودرو و استفاده از امكانات كتابخانه‌ای و نرم‌افزاری از دیگر اهداف امضای این تفاهم‌نامه بوده است.

معاون اداری و توسعه منابع انسانی گروه سایپا در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: ارتقای توانمندی‌ها و مهارت‌های كاركنان گروه سایپا به‌عنوان یكی از اولویت‌های این مجموعه در دستوركار قرار دارد.

 امیر چراغعلی افزود: در راستای كاهش وابستگی به خارج از كشور و استفاده حداكثری از دانش و ظرفیت‌های داخلی باید از امكانات و توانمندی‌های حوزه‌های علمی و پژوهشی كشور استفاده كنیم.

به گفته وی ارتباط صنعت و دانشگاه به‌عنوان یكی از مهم‌ترین دستورالعمل‌ها و اولویت‌ها باید مورد توجه هر دو حوزه باشد تا با استفاده از تجربیات متقابل، موانع را از پیش پای جریان تولید كالای داخلی برداریم.

چراغعلی ادامه داد: استفاده از دانش روز در كشور می‌تواند زمینه حل و فصل هرچه سریعتر مشكلات و چالش‌های صنایع را فراهم كند.

معاون اداری و توسعه منابع انسانی گروه سایپا، دانشگاه تهران را یكی از بهترین حوزه‌های علمی و پژوهشی كشور دانست و گفت: با استفاده از ظرفیت‌های علمی این دانشگاه، در زمینه‌هایی مانند افزایش عمق داخلی‌سازی محصولات، همكاری با شركت‌های دانش‌بنیان و ارتقای توانمندی و مهارت نیروهای انسانی فعال در این گروه، به اهداف خوبی دست خواهیم یافت.

بهزاد رستمی معاون پژوهشی پردیس دانشكده‌های فنی دانشگاه تهران نیز در این مراسم اظهاركرد: با استفاده از امكانات و تجربیات تولیدی گروه خودروسازی سایپا، قصد داریم در زمینه تربیت متخصصان و مهندسان توانمند در زمینه‌های فنی و تولید، گام‌های جدیدی برداریم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!