پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۰۷ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
طرح "خیابان‌های باز" به اسکاتلند رسید
۱۵:۰۷ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
اجاره خودرو

طرح "خیابان‌های باز" به اسکاتلند رسید

پرشین خودرو: به دنبال اجرای طرحی در شهر ادینبرا، دومین شهر بزرگ و پایتخت اسکاتلند از این پس عبور و مرور خودروها و دیگر وسایل نقلیه موتوردار در خیابان‌های این شهر در طول اجرای طرح خیابان‌های باز در روز یکشنبه اول هر ماه ممنوع خواهد بود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، به دنبال اجرای رویداد خیابان‌های باز در اولین یکشنبه ماه جاری میلادی به منظور کاهش آلودگی هوا خیابان‌های مرکز "ادینبرا" برای عبور و مرور خودروها مسدود شدند.

بسیاری از شهرها در سراسر جهان، خیابان‌های خود را به طور موقت و در رویه‌ای منظم به روی عابران پیاده و مردم گشوده و آن‌ها را برای تردد خودروها، وَن‌ها، و دیگر وسایل نقیله موتوردار مسدود می‌کنند.

شورای شهر ادینبرا اعلام کرده که اولین شهر در انگلیس است که به جنبش "خیابان‌های باز" پیوسته و برای یک دوره‌ ۱۸ ماهه آزمایشی از این پس خیابان‌های شهر را در اولین یکشنبه هر ماه به روی خودروها خواهد بست.

یک عضو شورای این شهر در این مورد اظهار کرد: ما شاهدیم که چگونه طرح‌های ترافیکی مشابه در سطح بین‌المللی با تشویق سفرهای فعال، بهبود کیفیت هوا و ایجاد فضای امن‌تر و آرام‌تر محک زده شده و برای شکل‌گیری این وضعیت در پایتخت اسکاتلند بی‌صبرانه چشم انتظاریم.

 وی هم‌چنین افزود: تغییرات اقلیمی یک تهدید واقعی برای جامعه است، واضح است که باید در این زمینه اقدامی کنیم و رویداد "خیابان‌های باز" بدون شک یک قدم در مسیر درست است. همچنین از صمیم قلب متعهد به ایجاد شهری قابل دسترسی، پایدار و دوستانه هستیم.

به نوشته روزنامه گاردین، یوگا در فضای باز، بازی‌ با شطرنج‌های غول پیکر، پخش موسیقی و تای‌چی از جمله فعالیت‌هایی بود که روز یک‌شنبه در خیابان‌های شهر ادینبرا انجام شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!