جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۴۳ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
توسعه بنادر کوچک اولویت‌ سازمان بنادر
۱۵:۴۳ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
اجاره خودرو

توسعه بنادر کوچک اولویت‌ سازمان بنادر

پرشین خودرو: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه توسعه بنادر کوچک یکی از اولویت‌های امسال سازمان است، گفت: برنامه‌ریزی دقیقی در مورد بنادر کوچک انجام شده و تقویت کابوتاژ کالا بین بنادر اصلی و کوچک در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پرشین خودرو، محمد راستاد ‌‌با اشاره به اینکه بخشی از مراودات منطقه ای کشور اعم از صادرات و واردات از طریق بنادر کوچک انجام می‌شود، اظهار کرد: در عین حال بخش قابل توجهی از اشتغال‌زایی در سواحل و رونق اقتصادی این مناطق از طریق بنادر کوچک محقق می شود.

وی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی همه تلاش خود را به کار گرفته و با برنامه‌ریزی دقیق زمینه را فراهم می‌کند تا ناوگان سنتی و تجارتی با ارائه بهترین تسهیلات و امکانات، تردد خود را انجام دهند.

 

بنادر

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه بخش عمده‌ای از ناوگان سنتی و سبک در سواحل جنوبی کشور، به فعالیت های تجاری و حمل و نقل دریایی مشغول هستند، بیان کرد: باید این امکان فراهم شود تا کران بری یا کابوتاژ کالا بین بنادر اصلی و کوچک صورت گرفته و ترانشیپ کالا نیز تقویت شود.

راستاد تاکید کرد: علاوه بر این باید با استفاده از ظرفیت بنادر کوچک، جابه‌جایی کالا در کرانه و به صورت ترانشیپمنت هم مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی توسعه بنادر کوچک را به عنوان یک اولویت در سال جاری تعریف کرده است، اضافه کرد: توجه هرچه بیشتر به بنادر کوچک موجب می‌شود تا این بنادر بتوانند با کیفیت خوبی در بخش حمل و نقل دریایی فعالیت کنند، مسئله ای که موجب می‌شود به مرور زمان و متناسب با تقاضاهای موجود، توسعه بنادر کوچک انجام شود.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!