پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
عرضه سهام ایران ایر در بازار سرمایه
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
اجاره خودرو

عرضه سهام ایران ایر در بازار سرمایه

پرشین خودرو: وزیر راه و شهرسازی گفت: شرکت ایران ایر را به سهام دارای ارزش تبدیل می‌کنیم و خصوصی سازی آن را از طریق عرضه در بازار سرمایه پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش پرشین خودرو، محمد اسلامی در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل سابق و جدید هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ایران ایر شرکت حامل پرچم کشور بوده و مورد احترام تمام مردم کشور است، گفت: مردم انتظار دارند این شرکت در اوج نقش آفرینی خود باشد که لازمه آن پشتیبانی همه دستگاه‌ها در پیشبرد موفقیت هما است.

وی افزود: تغییرات مدیریتی، طبیعی است اما این تغییرات باید شتاب دهنده برای توسعه باشد.

 

ایران ایر

 

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کشور ما با دشمنی‌های بی حد و مرز استکبار جهانی مواجه است و می‌خواهد مردم ایران را همواره مورد تهاجم قرار دهد، اظهارداشت: در سال‌های گذشته، استکبار جهانی با حربه ظالمانه تحریم سعی کرده وضعیت را برای کشور پیچیده‌تر کند. با این هدف که جمهوری اسلامی را ساقط کند اما مردم نشان دادند ظرفیت درونی کشور بی انتها است و موفق شدند به جایگاه علمی و فناوری بزرگی در پرتوی تحریم‌های ظالمانه دست یابند.

اسلامی ادامه داد: ظرفیت صنعت هواپیمایی ما به خصوص ایران ایر بسیار بالا بوده و شرکت فاخری است و درصد بزرگی از آن را نیروی انسانی فاخر در همه رسته‌های صنعت هوانوردی تشکیل داده اند. در دوره جدید مدیریت هما این شرکت می‌تواند با همدلی سازمان هواپیمایی کشوری نقش متفاوتی ایفا کند و در مسیر شکوفایی قرار بگیرد.

 

ایران ایر

 

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از خانم شرفبافی که با پاک دستی بسیار، روزگار سختی را در هما طی کرد، تشکر می‌کنم.

وی تاکید کرد: اجازه ندهیم جزایر و گروه بندی در سیستم شکل بگیرد که آفت مدیریت است.

اسلامی با بیان اینکه کشور در شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌برد، گفت: واژه جنگ اقتصادی را ما خلق نکردیم بلکه آمریکایی‌ها اعلام کرده اند. آنها نابودی منافع ملی ما را هدف قرار داده اند بدون آنکه گناهی کرده باشیم.

وی با بیان اینکه آنها به دنبال تجزیه کشور بودند اما شکست خوردند، افزود: از همین رو با شیوه‌های دیوانه وار می‌خواهند از ما انتقام بگیرند اما موفق نخواهند شد. پروازهای هما را با افتخار در سراسر کشورهای هدف با اقتدار نگه می‌داریم و ایران ایر را سودده و پربازده می‌کنیم.

وزیر راه درباره خصوصی سازی ایران ایر گفت: جریان خصوصی سازی را به سهام دارای ارزش تبدیل می‌کنیم و با سهام دارای ارزش خصوصی سازی خواهیم کرد نه اینکه ایران ایر را به شرکت فاقد ارزش تبدیل کنیم و یکی پیدا شود آن را به ثمن بخس خریداری کند. مانند شرکت‌هایی که در گذشته واگذار شد. کارایی ایران ایر این است که آن را از طریق بازار سرمایه خصوصی کنیم.

وی همچنین در پایان این مراسم در جمع خبرنگاران در مورد بدهی انباشته هما گفت: بدهی انباشته هما به سال ۶۴ بر می‌گردد اما اواخر سال گذشته در هیئت دولت تصویب کردیم که ۱,۶۴۵ میلیارد تومان افزایش سرمایه دولت در هما انجام شود که با این مصوبه بخشی از بدهی انباشته هما تسویه شد.

منبع: مهر

نظر بینندگان
!
!
!