دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۳۱ | ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
رونمایی سریع ترین قطار گلوله ای جهان
۱۷:۳۱ | ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
اجاره خودرو

رونمایی سریع ترین قطار گلوله ای جهان

پرشین خودرو: سریع ترین قطار گلوله ای جهان با دماغه ای ۷۲ فوتی در ژاپن رونمایی شد. این قطار با سرعت ۲۲۴ مایل برساعت در مرحله آزمایش است و تا ۲۰۳۰ میلادی به طور عملیاتی حرکت می کند.

 به گزارش پرشین خودرو، سریع‌ترین قطار گلوله‌ای جهان در ژاپن رونمایی شد. سرعت این قطار که Alfa-X نام گرفته، به ۲۲۴ مایل بر ساعت می‌رسد. همچنین قطار مذکور شامل ۱۰ واگن است.

به این ترتیب فرایند آزمایش سه ساله این قطار آغاز شد. این درحالی است که کشور سعی دارد شبکه قطارهای گلوله‌ای خود را گسترش دهد. این قطار تا ۲۰۳۰ میلادی عملیاتی می‌شود.

از این قطار برای خدمت رسانی به ساپورو مهمترین شهر در ایالت هوکایدو ژاپنی استفاده می‌شود. اگر قطار مذکور بتواند به سرعت گفته شده دست یابد سفر بین توکیو و ساپورو را نصف می‌کند و به ۴.۵ ساعت می‌رساند.

این قطار مجهز به فناوری‌های متعددی است و علاوه بر ترمز معمولی مجهز به نوعی ترمز هوایی نیز هست. شرکت راه آهن شرق ژاپن می‌گوید: توسعه نسل آتی قطارهای گلوله‌ای در ژاپن مبتنی بر عملکرد بهتر، راحتی بیشتر، محیط عملیاتی بهتر و نوآوری‌های متعدد است.

علاوه بر این موارد قطار مذکور مجهز به ویژگی‌هایی است که از آسیب پذیری آن در برابر زلزله می کاهد. همچنین دماغه ۷۲ فوتی آن طوری طراحی شده تا از میزان سروصدا و فشار در سرعت‌های بالا بکاهد و قطار راحت تر وارد تونل شود.

در حال حاضر سریع‌ترین قطار جهان با سرعت ۲۰۰ مایل برساعت در ژاپن و فرانسه فعالیت می‌کند.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قطارژاپن
نظر بینندگان
!
!
!