شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۳۶ | ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
ساخت خط‌ آهن سریع‌السیر تفویض اختیار شد
۱۵:۳۶ | ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اجاره خودرو

ساخت خط‌ آهن سریع‌السیر تفویض اختیار شد

پرشین خودرو: وزیر راه در خصوص مجری احداث راه‌آهن سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان و قم-اراک گفت: با حفظ مسئولیت قانونی راه‌آهن، اختیارات از شرکت راه‌آهن به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل تفویض شد.

به گزارش پرشین خودرو،  محمد اسلامی با اشاره به مصوبه ابلاغی از سوی معاون اول رئیس جمهوری ابراز داشت: در این مصوبه اختیارات توسط شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل تفویض شد تا عملیات مدیریت و راهبری از سوی شرکت ساخت و توسعه با حفظ مسئولیت قانونی شرکت راه‌آهن انجام شود.

 

راه آهن

 

اسلامی بیان کرد: تغییرات ماهوی صرفاً به خاطر عدم انطباق اسنادی بوده است.

وی در ادامه بیان داشت: به دلیل برخورداری طرح راه آهن سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان و قم-اراک از یک طرف خارجی که تضامین لازم برای تأمین مالی این طرح را فراهم کرده و اینکه تغییر و جابه‌جایی اسناد آن زمان‌بر بود، مصوبه قبلی اصلاح شد.

هیأت وزیران در جلسه هجدهم اردیبهشت ۹۸ به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور به استناد ماده ۸۲ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت تصویب کرد: دستگاه اجرایی طرح «راه‌آهن سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان و قم-اراک» به شماره طبقه بندی ۱۳۰۳۰۱۵۰۲۲ از شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور به شرکت سهامی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تغییر می‌یابد.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!