شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۴:۵۹ | ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
پویش ملی داخلی‌سازی قطعات خودرو راه‌اندازی شد + جزئیات
۱۴:۵۹ | ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
اجاره خودرو
برای نخستین بار در صنعت خودروی کشور؛

پویش ملی داخلی‌سازی قطعات خودرو راه‌اندازی شد + جزئیات

پرشین خودرو: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از راه‌اندازی پویش ملی داخلی‌سازی قطعات خودرو برای نخستین‌بار در صنعت خودرو كشور در گروه سایپا خبرداد.

به گزارش پرشین خودرو، سیدجواد سلیمانی با اشاره به تأكید رهبر معظم انقلاب درخصوص استفاده از توان و ظرفیت داخلی برای رفع نیاز تولیدی كشور، گفت: در این طرح قرار است از توان و دانش پژوهشگران، نخبگان و دانشگاهیان کشور باهدف توسعه داخلی‌سازی قطعات خودرو، ساخت محصولات جدید و همچنین کاهش ارزبری در صنعت خودرو استفاده شود.

وی تحقق شعار رونق تولید را تضمین‌كننده اقتدار كشور دانست و افزود: باهدف اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق‌بخشی به تولید داخل، گروه سایپا برای نخستین بار در صنعت خودرو كشور و در یك اقدام مبتكرانه، از تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعتی کشور دعوت کرده تا طرح‌ها و ایده‌های خود را به این مجموعه ارائه کنند.

مدیرعامل گروه سایپا تصریح کرد: ضرورت استفاده از توان شركت‌ها و صنعت‌گران ایرانی در كنار وجود تحریم‌های بین‌المللی و محدودیت‌ها در زمینه واردات قطعات پیشرفته خودرویی و عدم همكاری شركای خارجی كه منجر به حذف برخی محصولات از خطوط خودروسازان و در نهایت، عدم امكان تحویل خودروهای تولید مشترك شده، باعث شد گروه سایپا تلاش كند شركت‌های دانش‌بنیان و صنعت‌گران، به تولید قطعات پیشرفته خودرویی سوق پیدا كنند.

 سلیمانی تأكید كرد: سایپا قصد دارد تا هرگونه پژوهش، طرح علمی و مطالعاتی و یا ایده ناب قابل اجرا در زمینه طراحی، کاربری و ساخت قطعات بامحور بومی‌سازی فناوری‌های پیشرفته خودرویی را مورد حمایت و بهره‌برداری قرار دهد.

گفتنی است پژوهشگران، دانشگاهیان، صنعت‌گران و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر با مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا به آدرس www.airicsaipa.com تماس گرفته و یا از نمایشگاه دائمی قطعات بومی‌نشده مورد نیاز گروه سایپا در شرکت سازه‌گستر واقع در کیلومتر ۹ جاده مخصوص تهران کرج بازدید کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!