یكشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
وزیر صمت نماینده برای رفع مشکلات قطعه سازان معرفی کند
۱۴:۲۵ | ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
اجاره خودرو
نایب رئیس انجمن قطعه سازان همگن تهران:

وزیر صمت نماینده برای رفع مشکلات قطعه سازان معرفی کند

پرشین خودرو: نایب رئیس انجمن قطعه سازان همگن تهران گفت: با وجود مشکلاتی که گریبانگیر قطعه سازان شده است، از وزیر صنعت می خواهیم تا با معرفی یک نماینده ویژه، کانال ارتباط مستقیمی بین قطعه سازان و مجموعه وزارت صمت به منظور رفع مشکلات فعالان این صنعت ایجاد شود.

به گزارش پرشین خودرو، امیر حسین جلالی با بیان این مطلب، گفت: در حال حاضر قطعه سازان توانمندی در کشور وجود دارد که واحد های طراحی پیشرفته ای راه اندازی کرده اند و توان ارائه قطعات مطابق با استاندارد های بین الملی و پیشرفته جهانی را دارند. قطعه سازی کشور با حمایت دولت توان تامین نیاز داخل را دارد.

نایب رییس انجمن قطعه سازان همگن استان تهران در ادامه افزود: اگر چه تحریم های بین المللی موجب مشکلات عدیده ای در تامین مواد اولیه قطعه سازان داخلی شده است، ولی تحریم های داخلی و قوانین دست پاگیر باعث سخت تر شدن فضای کسب و کار برای قطعه سازان گشته که باید در این زمینه وزارت صنعت و معدن و تجارت به کمک قطعه سازان بیاید تا از این اشتغال مولد و صنعتی که پس از سال ها به توان مناسبی رسیده است پاسداری کند و نباید به قطعه سازان که هم اکنون ضامن اشتغال در بخش مهمی از اقتصاد کشور هستند، بی توجهی کرد.

 



جلالی صنعت قطعه سازی راصنعتی مولد در میان صنایع توصیف کرد و گفت: در حال حاضر هر کجا نیاز به ساخت داخل دستگاهها و قطعات در کشور باشد صنعت قطعه سازی کشور راهگشا است و نمونه آن فعالیت قطعه سازان در زمینه های دیگر صنایع از جمله نساجی، پتروشیمی، قطعات صنعتی سر چاهی نفت و گاز و حتی بخش های الکترونیک پیشرفته در بردهای الکترونیکی صنعتی است.

وی در آخر با اشاره به لزوم هماهنگ شدن قطعه سازان در اعلام نیاز ها و معرفی موانع تولید گفت: جای آن دارد که وزیر محترم صنعت معدن و تجارت همانگونه که توجه ویژه ای به تولید خودرو و پاسخ نیاز های بازار و هموطنان گرامی دارند در موضوع مشکلات قطعه سازان نیز مسئول مستقیمی را معرفی کند تا کانال ارتباطی مستقیمی برای رفع موانع تولید در سال رونق اقتصادی ایجاد شود.

نظر بینندگان
!
!
!