یكشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۴ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
قیمت خودروها لحظه ای در حال ریزش است
۱۳:۳۴ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
/اختصاصی/آخرین واکنش بازار خودرو به مصوبه مجلس؛

قیمت خودروها لحظه ای در حال ریزش است

پرشین خودرو: بلاتکلیفی و ابهام قیمتی در بازار موجب توقف فعالیت دلالان در بازار خودرو شده و بیشتر واسطه ها و حتی خریداران و فروشندگان واقعی نیز با شرایط پیش آمده انگیزه ای برای انجام معامله در بازار ندارند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، با موافقت مجلس در مورد واگذاری قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت و از سویی تحولات بازار ارز، سیر نزولی قیمت ها در هفته گذشته، قیمت خودرو را در بازار کاهشی کرد در حالی که ریزش لحظه ای قیمت‌ها همچنان ادامه دارد و خریداران برای خرید خودرو دست نگه داشته‌اند.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با توجه به آخرین وضعیت بازار خودرو به خبرنگار پرشین خودرو گفت: با اعلام خبر ورود شورای رقابت به موضوع قیمت گذاری خودرو و کاهش نرخ دلار استارت افت قیمت در بازار خودرو از چند روز گذشته زده شده و همچنان این روند کاهشی ادامه دارد اما این مساله تاثیری در جریان معاملات در بازار خودرو نداشته و سایه سنگین رکود همچنان بر بازار خودرو حاکم است.

غلامحسین قاسمیان افزود: زمانی که قیمت خودرو سیر صعودی داشت بازار معاملات راکد بود و امروز که روند قیمت ها کاهشی است باز هم بازار خرید و فروش راکد است و تاکنون خریداران و فروشندگان هیچ واکنشی به شرایط جدید قیمتی نشان ندادند و تنها با ابهام قیمت ها را در بازار رصد می کنند.

وی تاکید کرد: در روزهای اخیر خریدار در انتظار افت بیشتر قیمت ها و فروشندگان به امید افزایش بیشتر قیمت، دست نگه داشتند و در انتظار تغییرات بیشتر قیمتی در بازار خودرو هستند .

قاسمیان همچنین در خصوص تاثیر حذف قیمت از سایت های خرید خرید و فروش خودرو بر جریان فعلی قیمتی در بازار گفت : حذف قیمت از بازار مجازی نیز در روزهای اخیر بر جریان افت قیمت ها در بازار تاثیر گذاشته است و مانع سوء استفاده دلالان از آشفتگی قیمت در بازار خودرو شده است.

این فعال صنفی در بازار خودرو در ادامه بازار پیش روی خودرو را غیر قابل پیش بینی دانست و گفت : برای تعدیل قیمت در بازار خودرو تنها راهکار عرضه متناسب با تقاضا است در حالی که شرکتها خودروساز عرضه چندانی در بازار ندارند و به تبع این مساله بر اختلاف قیمت خودروها در بازار تاثیر می گذارد.واردات خودرو
 

پیشنهاد آزاد سازی واردات خودروهای با مدل پایین تر به بازار

قاسمیان همچنین خواستار نظارت بیشتر دستگاههای نظارتی بر بازار خودرو شد و افزود : انتظار می رود در این شرایط نظارت بر بازار بیشتر شود و البته خودروسازان نیز باید برای منطقی شدن قیمت ها عرضه به بازار را افزایش دهند .

وی در ادامه به وضعیت بازار وارداتی اشاره کرد و گفت : ممنوعیت واردات خودرو و عدم ثبت سفارش در یک سال اخیر نیز بر اوضاع قیمتی در بازار خودرو به خصوص بازار وارداتی تاثیر گذاشته است از این رو پیشنهاد می شود دولت واردات خودروهای وارداتی با دو مدل پایین تر را آزاد نمایند تا بازار خودرو از شرایط کنونی قیمتی خارج و با تامین نیاز بازار ، قیمت ها بیش از این افت کند.

قاسمیان همچنین با اشاره به تاثیر افت قیمت داخلی ها بر بازار وارداتی ها گفت : با افت قیمت داخلی و از سویی موافقت دولت با ترخیص خودروهای دپو در گمرک بازار وارداتی نیز با ریزش قیمت همراه شده است .بازار خودرو
 

قیمت خودروهای داخلی تا 10 میلیون در بازار کاهش یافت

به گزارش پرشین خودرو، بررسی وضع قیمت خودروهای داخلی در بازار نشان می‌دهد که قیمت هر دستگاه پژو 206 تیپ 5 در هفته گذشته از 130 میلیون به 122 میلیون تومان و قیمت هر دستگاه پژو 206 تیپ 2 نیز به قیمت 98 میلیون تومان در بازار رسیده است.

همچنین با سیر نزولی قیمت در آخرین روزهای هفته گذشته قیمت پژو 405 که قیمت آن در بازار تا 90 میلیون تومان هم رسیده بود، در جریان افت قیمت در بازار به 83.5 میلیون تومان رسید و سمند LX نیز با کاهش قیمت 5.5 میلیون تومانی در حال حاضر با قیمت 84.5 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود و پژو پارس نیز با افت 7 میلیون تومانی طی دو روز گذشته با قیمت 103 میلیون تومان معامله می شود.


افت 120 میلیونی قیمت خودروهای مونتاژی در بازار

بر این اساس قیمت پراید که در روزهای گذشته به 58 میلیون رسیده بود در روزهای پایانی این هفته به 49 میلیون رسید همچنین تیبا صندوق‌دار نیز با کاهش 6 میلیون تومانی به 54 میلیون تومان و تیبا 2 نیز با افت 6 میلیون تومانی با قیمت 62 میلیون تومان در بازار عرضه شد. در همین حال قیمت ساندرو استپ‌وی نیز که در هفته های اخیر جهش قیمتی زیادی داشت از 240 میلیون به 215 میلیون تومان رسیده است.

در بازار خودروهای مونتاژی نیز شاهد کاهش 100 تا 120 میلیونی برخی از خودروها بوده ایم به طوری که در روز گذشته قیمت پژو 2008 از 480 میلیون تومان به 360 میلیون تومان و سراتو سایپا نیز 400 میلیون به حدود 300 میلیون تومان رسیده است همچنین قیمت سیتروئن C3 نیز از 520 میلیون تومان به 420 میلیون تومان در بازار کاهش یافته است.

نظر بینندگان
!
!
!