پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۴ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
رفع ۶۰درصد مشکلات خودرو با حذف تصدی‌گری دولت
۱۰:۴۴ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
اجاره خودرو
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد:

رفع ۶۰درصد مشکلات خودرو با حذف تصدی‌گری دولت

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در صورتی که مدیریت دولت در صنعت خودروسازی خاتمه یابد 60 درصد از مشکلات خودورسازی‌ها حل می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تصمیم کمیسیون اقتصادی دولت، مبنی بر واگذاری سهام دولت در ایران خودرو و سایپا، گفت: در ماده 2 طرح ساماندهی بازار خودرو  نیز مجلس، دولت را مکلف کرد ظرف مدت سه سال تصدی‌گری در خودروسازی را خاتمه دهد و تمامی سهام خود در شرکت های خودروسازی به بخش خصوصی واگذار کند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورتی که مدیریت دولت در صنعت خودروسازی خاتمه یابد 60 درصد از مشکلات خودورسازی‌ها حل می‌شود.

عدم اعلام قیمت تمام شده خودرو به شورای رقابت جرم محسوب می‌شود

وی درباره الحاق تبصره‌ای به ماده (6) طرح ساماندهی بازار خودرو مبنی بر اینکه شرکت‌های خودروسازی موظفند هنگام فروش، قیمت تمام شده خودرو، درصد سود و قیمت قطعی را محاسبه و به شورای عالی رقابت اعلام کنند، اظهار کرد: در گذشته نیز این قانون وجود داشت اما در این الحاقیه بیان شده در صورتی که این اقدام از سوی خودروسازان انجام نشود جرم محسوب می‌شود.

 

عزیز اکبریان

 

خودروسازان گران فروشی نمی‌کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: خودروسازان گران فروشی نمی‌کنند بلکه گرانی خودرو در بازار اتفاق می‌افتد و علت اصلی این موضوع نیز بالا بودن نقدینگی در جامعه است.

سیل نقدینگی به بازار خودرو حمله کرد

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم برای حفظ ارزش پول، در بازارهای ارز، سکه، زمین، مسکن و خودرو سرمایه‌گذار می‌کنند که این موضوع باعث گرانی در این بازارها می‌شود. برای حل این مشکل باید نقدینگی موجود در کشور جمع آوری و سرمایه‌گذاری شود.

وی تصریح کرد: نقدینگی موجود در جامعه به هر بازاری حمله کند قیمت کالاها را افزایش می‌دهد؛ این نقدینگی پیش از سال روانه بازار ارز شد و اگر سرازیر شدن نقدینگی مردم با همان شیب قبلی به این بازار ادامه داشت قیمت ارز 2 برابر قیمت فعلی می‌شد اما دولت با اتخاذ تدابیری از بروز این اتفاق جلوگیری کرد.

شیب نقدینگی به سمت بازار خودرو و مسکن رفت

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقدینگی به مثابه سیل است و خرابی ایجاد می‌کند، اظهار کرد: اگرچه دولت از ورود نقدینگی به بازار ارز  جلوگیری کرد اما شیب آن به سمت بازار خودرو و مسکن متمایل شد. در صورتی که فکری به حال نقدینگی نشود تمام فعالیت‌ها بی اثر است؛ باید زمینه مناسبی ایجاد شود تا نقدینگی به سمت تولید روانه شود.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!