چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۳ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ارزش خودروهای ناقص خودروسازان حدود 8000 میلیارد تومان است
۱۱:۲۳ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
اجاره خودرو
سخنگوی انجمن قطعه سازان:

ارزش خودروهای ناقص خودروسازان حدود 8000 میلیارد تومان است

پرشین خودرو: حدود 80 درصد خودروهای ناقص کف کارخانه خودروسازان مربوط به عدم تامین قطعات یک یا دو شرکت قطعه سازی داخلی است!

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو ایران، با اعلام این خبر با اشاره به وجود 160 هزار خودرو در کف کارخانه شرکت های خودروسازی به دلیل نقص قطعه، اعلام کرد: از قوه قضاییه، مجلس، نهادهای نظارتی و امنیتی درخواست می شود هر چه سریع تر به این مساله ورود کنند.

فرهاد بهنیا


فرهاد بهنیا با تاکید بر وجود انحصار در قطعه سازی، اظهار داشت: چنانچه میانگین هر خودرو 50 میلیون باشد ارزش 160 هزار خودرو در کارخانجات حدود 8 هزار میلیارد تومان است و در صورتی که 60 درصد این خودروها تجاری شود موجب ورود حدود 4 هزار و 800 میلیارد تومان کمکی به بازار مصرف و مشکلات خودروسازان و قطعه سازی شده و باعث بازگشت آرامش به بازار شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه این دو قطعه سازی داخلی که بیشترین سهمیه ارز 4200 تومان و بیشترین سهم از مطالبات را دریافت کردند امروز با عدم تامین قطعات مورد نیاز، موجب توقف تولید در خطوط خودروسازی شدند.

بهنیا افزود: سوال این است که اگر مشکل نقدینگی است چرا این قطعه سازان اقدام به خرید واحدهای نیمه تعطیل کردند و اگر ندارند چرا قطعات را تامین نمی کنند.

سخنگوی انجمن قطعه سازان در پایان خاطر نشان کرد: از رسانه ها می خواهیم که لیست قطعات و نام این شرکتها، درصد توقف و بیشترین ارز دولتی 4200 دریافتی را از انجمن خودروسازان و یا شرکتهای خودروسازی دریافت کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!