دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۹:۳۸ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
بررسی دوربین های مریخ نورد ناسا با هلیکوپتر
۱۹:۳۸ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
اجاره خودرو

بررسی دوربین های مریخ نورد ناسا با هلیکوپتر

پرشین خودرو: ناسا در حال آزمایش تجهیزات مختلفی است که قصد دارد در مریخ نورد اعزامی خود به مریخ مورد استفاده قرار دهد و حال نوبت به بررسی دوربین های این مریخ نورد با استفاده از هلیکوپتر رسیده است.

به گزارش پرشین خودرو، آزمایش این دوربین‌ها در منطقه Death Valley در کالیفرنیا آغاز شده است. دوربین‌های مذکور که وظیفه تسهیل حرکت و هدایت مریخ نورد در زمان فرود را بر عهده دارند، بر روی یک هلیکوپتر ایرباس نصب شده‌اند.

هلیکوپتر ایرباس با استفاده از این دوربین‌ها مانورهای خاصی را انجام می‌دهد تا توانایی آنها در زمینه جمع آوری و تحلیل اطلاعات به دست امده از تصاویر در نواحی که از نظر پوشش جغرافیایی شباهت زیادی با محل فرود مریخ نورد ناسا دارند، مشخص شود.

فرود بر روی سطح سیاره‌ای دیگر در جهان، عملیاتی خطرناک و پرخطر است که امکان شکست آن نیز بسیار بالاست. پژوهشگران امیدوارند با انجام آزمایش‌های یادشده احتمال شکست مأموریت جدید را به صفر برسانند.

مریخ نورد ناسا با استفاده از داده‌های این دوربین می‌تواند برای هر مرحله از فرود خود برنامه ریزی کند و موانع مختلف را پشت سر بگذارد. انتظار می‌رود مأموریت مریخ نورد ناسا در فوریه سال ۲۰۲۱ به نتیجه برسد.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!