دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۳۹ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
تراکتورهای خودران ماهواره‌ای در چین تولید می‌شود
۱۷:۳۹ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
اجاره خودرو

تراکتورهای خودران ماهواره‌ای در چین تولید می‌شود

پرشین خودرو: کاربرد تراکتورهای خودران در چین روز به روز در حال افزایش است و قرار است برای هدایت آنها از یک سیستم هدایت ماهواره‌ای نوین نیز استفاده شود.

به گزارش پرشین خودرو، چینی‌ها به تازگی یک سیستم هدایت ماهواره‌ای موسوم به BeiDou را ابداع کرده اند که از آن می‌توان برای هدایت و کنترل تراکتورها نه تنها در مسیرهای مستقیم، بلکه در مسیرهای دارای انحنا و نیز مسیرهای دایره‌ای استفاده کرد.

شرکت چینی UniStrong که محصولات و خدمات مرتبط با BeiDou را به فروش می‌رساند، می‌گوید فروش انبوه تراکتورهای سازگار با این فناوری آغاز شده و کشاورزان چینی با استفاده از خدمات مذکور می‌توانند بازدهی خود را افزایش داده و با زیرکشت بردن زمین‌های بیشتر، محصولات بیشتری نیز برداشت کنند.

 

تراکتور

 

این شرکت می‌گوید تراکتورهای یادشده به کشورهایی مانند تونس، روسیه و ژاپن هم فروخته شده اند و سیستم ماهواره‌ای هدایت آن نیز بعد از تکمیل در سال گذشته میلادی در دیگر نقاط جهان برای ناوبری و هدایت تراکتورها قابل استفاده است. دقت سیستم ماهواره‌ای یادشده ده متر است و در آینده از آن می‌توان برای تبادل پیام و نیز انجام عملیات امداد و نجات بهره گرفت.

چینی‌ها همچنین در تلاش برای طراحی یک سیستم موقعیت یابی زمینی دقیق هستند که بتواند با دقت تنها چند سانتیمتر محل حضور هر شیء را مشخص کند. سیستم BeiDou فعلاً با استفاده از هشت ماهواره فعال است که تا سال ۲۰۳۵ با افزوده شدن ماهواره‌های بیشتر این دقت به حداکثر می‌رسد.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!