شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
با واگذاری سهام دولت در ایران خودرو و سایپا موافقت شد
۱۱:۴۴ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

با واگذاری سهام دولت در ایران خودرو و سایپا موافقت شد

پرشین خودرو: در آخرین جلسه هیأت واگذاری، با عرضه باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا موافقت شد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، بر اساس تصمیمات هیات واگذاری مقرر شد سهام شرکت‌های ایران خودرو و سایپا به صورت بلوکی و یکجا مطابق مقررات به عموم متقاضیان واگذار شود.

بنا بر همین اعلام، هیأت واگذاری در این راستا قیمت پایه این سهام را نیز مطابق آیین نامه نحوه قیمت ‌گذاری سهام به تصویب رساند.

 

واگذاری ایران خودرو و سایپا


این گزارش می افزاید علاوه بر عرضه سهام ایران خودرو و سایپا، باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های پالایشگاه نفت لاوان، شیراز، اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز، بانکهای تجارت، ملت و صادرات ایران و دو شرکت بیمه ای شامل بیمه البرز و بیمه اتکایی امین و همچنین هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شرکت‌های ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان، و نیز شرکت‌های کشت و صنعت و دامپروری پارس و سرمایه گذاری ملی ایران باید واگذار شود.
 

یادآور می شود: مطابق ماده 40 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل "44" قانون اساسی هیات واگذاری دارای اختیارات لازم برای تصمیم‌گیری نسبت به قیمت‌گذاری و سایر شرایط واگذاری سهام دولت بوده و ترکیب این هیأت عبارت است از وزیر امور اقتصادی و دارایی (رئیس هیأت)، وزیر دادگستری، رئیس اتاق تعاون ایران، رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران و همچنین دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر این هیأت هستند.

نظر بینندگان
!
!
!