پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۰ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
نابودی کامل صنعت خودرو با بازگشت شورای رقابت
۱۱:۳۰ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
اجاره خودرو

نابودی کامل صنعت خودرو با بازگشت شورای رقابت

پرشین خودرو: عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت معتقد است که با وجود مشکلات تحریم و فشارهای اقتصادی آمریکا، مصوبه مجلس درباره بازگشت شورای رقابت به قیمت گذاری خودرو، ضد تولید ملی است.

به گزارش پرشین خودرو، امیرحسن کاکایی مطرح کرد: شورای رقابت همان نهادی است که سال گذشته با رویه غلط خود ۱۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته روی دست خودروسازان گذاشت و حالا گویا قرار است نابودی کامل صنعت خودرو را تکمیل کند.

وی ادامه داد: هیچ‌یک از مصوبات مجلس درباره ساماندهی بازار خودرو مشکلی را حل نخواهد کرد و فقط فشاری مضاعف بر دوش دولت و تولیدکنندگان خودرو تحمیل خواهد کرد.

 

بازار خودرو

 

این کارشناس صنعت خودرو تاکید کرد: در شرایطی که کشور وسط میدان نبرد اقتصادی با آمریکاست، نمایندگان مجلس به‌دنبال واردات خودرو هیبریدی ۷۵۰ میلیون تومانی هستند.

کاکایی بیان داشت: در حالی که کشور با مشکل تأمین ارز روبه‌رو است، مجلس با چه معیاری تلاش می‌کند واردات خودروهای لوکس و گران‌قیمت خارجی را به کشور آزاد کند؟

وی همچنین به مصوبه مجلس درخصوص ملزم ساختن خودروسازان به همکاری با شرکای خارجی اشاره کرد و گفت: پژو، رنو و سیتروئن به‌همراه فولکس واگن و هیوندای پس از برجام به ایران آمدند و قصد همکاری داشتند اما با فشار آمریکا ناچار به ترک کشور شدند، حال چگونه قرار است با مصوبه مجلس ایران، این شرکت‌ها با خودروسازان داخلی همکاری کنند؟

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت تاکید کرد: خودروسازان و قطعه‌سازان دولتی و خصوصی در ایران با فشار و هزینه بسیار بالایی، در حال دور زدن تحریم ها و ادامه فعالیت هستند و نمایندگان مجلس در این شرایط با مصوبه‌هایی از این‌دست نشان می‌دهند در جریان مشکلات قرار ندارند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۲۹ اردیبهشت ماه در بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو، بند مربوط به مرجع قیمتگذاری خودرو را مورد بررسی قرار دادند و در نهایت مجددا شورای رقابت را مرجع قیمتگذاری خودرو معرفی کردند.

منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!