شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۸:۴۱ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
ارائه خدمات ایرتاکسی با 100 فروند هواپیمای فوق سبک
۱۸:۴۱ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
اجاره خودرو

ارائه خدمات ایرتاکسی با 100 فروند هواپیمای فوق سبک

پرشین خودرو: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: 100 فروند هواپیمای سبک و فوق سبک داریم و قرار است پس از یادداشت تفاهم‌نامه امروز فعال شود.

به گزارش پرشین خودرو، بعد از ظهر امروز یادداشت تفاهم اقدامات تجاری جهت تشکیل و توسعه هوانوردی عمومی در سازمان هواپیمایی کشوری به امضا رسید.


در این مراسم علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: امروز درباره بخشی از اویشن کشور که تاکنون مورد توجه نبوده است، تفاهم نامه‌ای به امضا رسید.


وی ادامه داد: در حوزه حمل و نقل هوایی هر زمان که خارج از بستر استاندارد حرکتی انجام دادیم بخش دیگری از صنعت دچار خسران شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: بعد از سال 1360 دولت وقت تصمیم گرفت در حوزه اقتصاد حمل و نقل هوایی ورود کند و این اقتصاد تکلیفی شد و همین به ایجاد زیان و خسران در همه بخش‌های حمل و نقل هوایی منجر شد.

عابدزاده ادامه داد: در هوانوردی عمومی قبل از انقلاب با نگاهی دیگر این موضوعات مورد توجه بود، اما پس از نرخ‌های تکلیفی هوانوردی عمومی در حوزه اقتصادی مقرون به صرفه نشد و به همین دلیل هوانوردی عمومی غروب کرد.

وی با اشاره به افول هوانوردی عمومی با ورود دولت و نرخ‌های تکلیفی گفت: با آزادسازی نرخ‌ها به تدریج زمینه توسعه حمل و نقل هوایی و هوانوردی عمومی فراهم شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه در حوزه اقتصاد حمل و نقل هنوز به اهداف لازم نرسیده‌ایم، گفت: حمل و نقل عمومی پایه توسعه حمل و نقل تجاری است.

عابدزاده با اشاره به امضای تفاهم نامه امروز گفت:‌در این باره لازم است بخش‌های مرتبط با صنعت نظیر شرکت فرودگاه‌ها، معاونت حمل و نقل، ستاد علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان هواپیمایی همکاری کنند.

وی گفت:‌در وهله اول در این حوزه درباره هواپیماهای فوق سبک تصمیماتی گرفته‌ایم و 100 فروند هواپیمای سبک داریم و قرار است، با اجرای این طرح این هواپیماها در فرودگاه‌ها فعال شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بستر مستقلی نیز در سازمان هواپیمایی کشوری در این باره راه‌اندازی و مجوزهای آن صادر شده است.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!