جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۳ | ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
توسعه و تعمیق ساخت داخل، اولویت سال 98 است
۱۲:۱۳ | ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
اجاره خودرو
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

توسعه و تعمیق ساخت داخل، اولویت سال 98 است

پرشین خودرو: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توسعه و تعمیق ساخت داخل، طراحی و ساخت قطعات وارداتی از مهمترین برنامه های وزارت صمت در سال 98 است که برای تحقق آن نقش بخش خصوصی پررنگ است.

به گزارش پرشین خودرو، رضا رحمانی، با اعلام این مطلب اظهار داشت: برای تحقق شعار سال و رونق تولید هفت محور و 26 برنامه تدوین شده است که برای اجرای دقیق آن تلاش خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه محدودیت واردات کالاهای ساخت داخل را برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی مدنظر قرار دادیم، گفت: واردات کشور در سال 97، 10میلیارد دلار کاهش یافت و از سوی دیگر برپایی نمایشگاه قطعات خودرو که در آینده در شاخه های دیگر نیز برگزار خواهد شد، از جمله مهمترین اقدامات برای رونق تولید داخلی خواهد بود.

 

رضا رحمانی


رحمانی با بیان اینکه روحیه جهادی بخش خصوصی و عزم دولت منجر به شکست دشمن در سال 97 شد، عنوان کرد : امسال هم باتوجه به شعار سال و عزم تولیدکنندگان داخلی، حمایت مجلس و برنامه های مفصل دولت یقینا مانع رسیدن دشمن به اهدافش خواهیم شد .

رحمانی تعطیل نشدن تولید، حفظ اشتغال و تولید موجود و میدان داری انجمنها و تشکلهای بخش خصوصی را مهم برشمرد و گفت در روزهای اخیر جلسات مستمری با انجمنها و تشکلهای بخش خصوصی از جمله سیمان، سنگ آهن، کاشی و سرامیک، سرب و روی برگزار کردیم .

وزیر صنعت، معدن و تجارت به ظرفیتهای تولید کشور نیز اشاره و تصریح کرد: در فولاد 2 برابر، آلومینیوم و مس 1.5 برابر، کاشی و سرامیک و سیمان بیش از 2 برابر نیاز کشور تولید داریم.

وی در پایان از تجار خواست از سرمایه گذاری بر روی اقلام اساسی و کالاهای مورد نیاز کشور پرهیز کنند و در بخش هایی که ظرفیت تولید بیش از نیاز کشور است و جزو اقلام ضروری محسوب نمی شود، سرمایه گذاری کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!