یكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۶ | ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
دلیل گرانی خودرو، نبود برنامه ریزی برای سرمایه های مردم است
۱۱:۳۶ | ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
اجاره خودرو
نماینده مردم تربت حیدریه:

دلیل گرانی خودرو، نبود برنامه ریزی برای سرمایه های مردم است

پرشین خودرو: نماینده مردم تربت حیدریه در خانه ملت در خصوص دلایل گرانی خودرو گفت: یکی از دلایل عمده گرانی خودرو، عدم برنامه‌ریزی برای سرمایه‌های مردم در بانک‌ها است. دولت باید برای هدایت و کنترل سرمایه‌های بانکی و بورسی برنامه‌ریزی می‌كرد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، سعید باستانی، با بیان این مطلب اظهار داشت: با عدم كنترل بازار سرمایه در چند سال اخیر، دلال‌بازی و روش‌های سودجویی و واسطه‌گری موجب افزایش قیمت خودرو در بازار شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فعالیت دلالان در سایت‌های اینترنتی خرید و فروش كالا افزود: وقتی بازار سرمایه رها باشد، برای پوشش خود به‌ دنبال افزایش قیمت و سود بیشتر خواهد بود و اتفاقی که در بازار خودرو رخ داد را می‌توان از همین جنس دانست.

وی افزود: یک مساله مهم در کنترل قیمت تمام‌ شده خودرو، تأمین کالا و مواد اولیه است که در خصوص آن، باید شرایط خرید مناسب از جمله بلوک‌ها و باجه‌های بورسی در نظر گرفته شود تا از این راه، محصول به‌ دست خودروساز رسیده و دلال ها حذف شود.

 

تولید خودرو


باستانی همچنین در خصوص ارائه فولاد مورد نیاز خودروسازان در اتاق عمومی بورس کالا گفت: این مسأله در قالب یک بسته می‌گنجد مبنی بر اینکه وزارت صنعت باید استراتژی صنعت خودرو را تدوین کند. یک بخش از این استراتژی تامین کالا و خدمات خواهد بود که در این بخش باید برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز خودروسازان شامل آلومینیوم، چدن، مس و فولاد برنامه وجود داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این پول‌ها به سمت بازارهای دیگر از جمله خودرو، مسکن، سکه یا بازارهای دیگر حرکت خواهد کرد و کنترل این موارد دشوار خواهد بود، بنابراین سیاست‌گذاری پولی و مالی کشور در اولویت است.

نماینده مردم تربت حیدریه بیان کرد: بر خلاف آن‌چه گفته می‌شود که خودروسازی 100 درصد داخلی است این‌ گونه نبوده و این خودروها 100 درصد ساخت داخل نیستند، بلکه 100 درصد تأمین داخل هستند و در واقع قطعه‌سازان برای ساخت قطعه، نیاز به ارز دارند و افزایش نرخ ارز بر قیمت‌ها اثرگذار است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص خودروهای ناقص کف کارخانجات و شائبه انبار خودرو در خودروسازی‌ها خاطرنشان کرد: دپو و انبار خودرو از جانب خودروسازی‌ها منطقی نیست زیرا حدود 15 هزار خودرو کف کارخانه، تولید یک هفته خودروسازان است که این امر احتکار و دپو محسوب نمی‌شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!