یكشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
خودروسازان با کمبود قطعات و اخلال در تولید مواجه هستند
۱۴:۲۹ | ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
اجاره خودرو
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

خودروسازان با کمبود قطعات و اخلال در تولید مواجه هستند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر با وجود محدودیتی که برای شرکت‌های خارجی تأمین‌کننده قطعات در همکاری با خودروسازان داخلی ایجاد شده، با مشکل کمبود قطعات و اخلال در تولید مواجه هستیم.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، علی اسدی کرم، با بیان این مطلب گفت: شرایط ویژه ای که در کشور پس از بازگشت تحریم‌ها ایجاد شده، علت اصلی گرانی خودروها است.

وی افزود: باید بتوان با ایجاد یک ثبات همه‌جانبه در بازار، قیمت‌ها را کاهش داد زیرا تغییرات ناگهانی در قیمت‌ها و بی‌ثباتی در بازار و حضور دلالان، دست‌به‌دست هم داده تا آرامش از اقتصاد کشور سلب شود.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی در رابطه با مشکلات ایجادشده پس از بازگشت تحریم‌ها و همچنین قطع همکاری شرکت‌های خارجی تأمین‌کننده قطعات افزود: با توجه به این‌که برخی از قطعات مصرفی در خودروها از طریق واردات و توسط شرکت‌های خارجی تأمین می‌شد، در شرایط موجود این امکان از خودروسازان سلب شده و شاهد انباشه‌شدن تعداد زیادی خودرو ناقص و غیرقابل عرضه به بازار در انبارهای خودروسازان هستیم.

 

خط تولید


وی تأکید کرد: با وجود بدعهدی شرکت‌های خارجی، در صورت بازگشت به شرایط قبل از تحریم دیگر نمی‌توان به حضور دائمی شرکت های خارجی اعتماد داشت چراکه این شرکت‌ها، همان‌هایی هستند که با خروجشان از کشور بر مشکلات و گرانی‌های کنونی دامن زدند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: لازم است امروز بیش از گذشته بر روی تولید داخل تمرکز کنیم هم به لحاظ تنوع در تولیدات و هم افزایش کیفیت، تا بتوان با تعمیق در تولیدات داخلی این مشکل را به‌صورت ریشه‌ای رفع کرد.

وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری خودروسازان اقداماتی در این رابطه صورت داده‌اند و به‌ طور جدی به‌ دنبال افزایش تولید و عرضه خودرو و در نتیجه کاهش التهابات بازار هستند.

نظر بینندگان
!
!
!