سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
براساس قانون ورود اتوبوس دست‌دوم خارجی ممنوع است
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
اجاره خودرو

براساس قانون ورود اتوبوس دست‌دوم خارجی ممنوع است

پرشین خودرو: عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران گفت:بر اساس قانون، ورود اتوبوس دست‌دوم خارجی به کشور ممنوع است.

به گزارش پرشین خودرو، محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران، در خصوص ورود اتوبوس‌های دست‌دوم خارجی اظهار داشت: این مسئله در حد یک پیشنهاد مطرح شد و به نظرم عملی نیست. ما نیز آن را توصیه نمی‌کنیم و پیشنهاد دادیم که دوستان برای این مسئله موضوع اتوبوس‌های برقی را مدنظر قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون ورود خودروی دست‌دوم به کشور ممنوع است، گفت: این مسئله مجوز خاص می‌خواهد و این همه تلاش برای چنین موضوعی را توصیه نمی‌کنیم.

 

محمد علیخانی


وی گفت:‌اگر دوستان می‌خواهند کاری انجام دهند به مسئله اتوبوس‌های برقی توجه کنند. شرکت‌هایی در داخل کشور مدعی هستند که می‌توانند اتوبوس‌های موجود را تبدیل به برقی کنند. بررسی‌های اولیه برای هزینه این مسئله انجام گرفته است البته راهکار برای کوتاه‌مدت است و برای درازمدت باید دنبال خرید اتوبوس‌های برقی نو باشیم.

علیخانی با بیان اینکه توجه ما به موضوع حمل و نقل پاک است‌،گفت: این مسئله سبب می‌شود تا دچار بحث آلودگی و خرید فیلتر نشویم البته اتوبوس‌های آلوده را از سطح شهر جمع‌آوری کرده‌اند ولی اعلام شده که شهروندان در صورتی که با اتوبوس‌های دودزا مواجه شدند آن را اطلاع دهند البته اتوبوس‌های خیلی فرسوده از رده خارج شده و اتوبوس‌های موجود آلودگی آنها در سطح گذشته نیست.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه با وزارت نفت جهت کمک دولتی از محل صرفه‌جویی مصرف سوخت خبر داد و گفت:‌بر اساس این تفاهم‌نامه می‌توانیم از کمک‌های دولتی در توسعه حمل و نقل برخوردار شویم. البته مطالبات اخذ جرائم راهنمایی و رانندگی و رایانه اتوبوس و مترو را نیز از دولت درخواست داریم.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!