پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۳ | ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
ادامه ریزش قیمت ها با عرضه خودروهای کف به بازار / جلوگیری از قیمت سازی در بازار، خریداران را فروشنده کرد !
۱۱:۵۳ | ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
اجاره خودرو
/اختصاصی/موج کاهش قیمت داخلی ها، بازار وارداتی ها را هم تکان داد؛

ادامه ریزش قیمت ها با عرضه خودروهای کف به بازار / جلوگیری از قیمت سازی در بازار، خریداران را فروشنده کرد !

پرشین خودرو: موج افزایش قیمت خودرو که از هفته های پایانی فروردین ماه امسال آغاز شد، این روزها فروکش کرده و دیگر خبری از افزایش قیمت ها نیست بلکه قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی لحظه ای در حال کاهش است.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، به دنبال حذف قیمت از برخی سایت‌های خرید و فروش خودرو و جلوگیری از قیمت‌سازی در فضای مجازی و همزمان اعلام بازگشت شورای رقابت به قیمت گذاری خودرو، قیمت خودرو در بازار کاهشی شده است و در دو هفته اخیر این روند همچنان ادامه دارد.

بررسی بازار خودرو نشان می دهد که قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی ساعتی در حال ریزش است بر این اساس هم اکنون قیمت پراید ۱۱۱، ۵۳ میلیون تومان، پراید ۱۳۱، ۴۷ میلیون تومان، پراید ۱۵۱، ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ساینا ۶1 میلیون 500 هزار تومان و ساینا اتوماتیک ۸۶ میلیون تومان، تیبا به 53 میلیون و تیبا 2 به 61 میلیون و 500 هزار ، سراتو ۳۱0 میلیون تومان، چانگان به ۱۹۲ میلیون تومان رسیده اند.

همچنین قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که در اواسط اردیبهشت ماه به 110 میلیون تومان رسیده بود هم اکنون در بازار به 94 میلیون تومان رسیده و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۱۱۶ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ به ۸۲ میلیون تومان، سمند ال ایکس به ۸۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو پارس 102 میلیون ، پژو 2008 به 345 میلیون و هایما اس 7 به 298 میلیون تومان رسیده است.

در شرایطی که بسیاری از کارشناسان بازار خودرو یکی از دلایل اصلی افت قیمت را حذف قیمت و آگهی های فروش از سایت های خرید و فروش می دانند رئیس اتحادیه نمایشگاه داران نیز ضمن تایید این مطلب معتقد است که افزایش نجومی قیمت خودرو در یک ماه گذشته هیچ دلیل منطقی نداشت و بیشتر التهابات اخیر بازار ناشی از قیمت سازی از سوی برخی سایت ها و دلالان در بازار بوده است که با جلوگیری از قیمت سازی در فضای مجازی و خروج تدریجی واسطه ها از بازار قیمت ها در حال ریزش است و همچنان این موج ادامه داشته و در روزهای آینده نیز تدوام خواهد داشت.

بازی با قیمت ها موجب افزایش قیمت خودرو شد

موتمنی در خصوص موج ایجاد شده در بازار خودرو، به خبرنگار پرشین خودرو گفت: افرادی که در ماههای اخیر خودرو را با قصد سرمایه‌گذاری و به قیمت بالا خریداری کرده بودند حالا با افت قیمت ها با مشکل فروش در بازار روبرو شدند.

 به گفته وی در دو ماه گذشته در شرایطی قیمت خودرو در بازار جهش زیادی داشت که هیچ خرید و فروشی در بازار صورت نمی گرفت و تنها برچسب قیمت ها در بازار تغییر می کرد.

این فعال صنفی در بازار خودرو معتقد است که نبود خریدار در بازار مهمترین علت ریزش قیمت خودرو است و در چند روز آینده و با تکمیل خودروهای ناقص در کف کارخانجات و عرضه آنها به بازار قیمت ها بیش از این کاهش خواهد داشت.

موتمنی در ادامه با اشاره به روند کاهش اختلاف قیمت کارخانه و بازار در برخی از خودروها، همچنان بازار خودرو را دارای حباب قیمت دانست و اظهار داشت: در صورتی که شرکتها مصوبه 5 درصد زیر حاشیه بازار را اجرا کنند قیمت پژو 206 که امروز در بازار 94 میلیون است و توسط کارخانه 67 میلیون عرضه می شود حدود 71 میلیون می شود و به طور قطع با ادامه روند نزولی قیمت ها در چند روز آینده به 82 میلیون تومان فروردین ماه باز خواهد گشت.

وی در ادامه با توجه به تاثیر سیر کاهشی قیمت داخلی ها بر بازار وارداتی ها گفت: ریزش قیمت در بازار داخلی ها در روزهای اخیر بر بازار وارداتی ها نیز تاثیر گذاشته و قیمت وارداتی ها را نیز در بازار با کاهش قابل توجهی همراه کرده است.

به گفته وی در چند روز گذشته قیمت رنو کلئوس از یک میلیارد و 80 میلیون تومان به 850 میلیون تومان رسیده است همچنین توسان از 830 میلیون به 700 میلیون و سانتافه از یک میلیارد و 80 میلیون به 900 میلیون افت قیمت داشته است.

به گزارش پرشین خودرو، افت قیمت در بازار وارداتی ها همزمان با موج ایجاد شده در بازار داخلی ها در حالی همچنان ادامه دارد که هنوز خودروهای ترخیصی وارد بازار نشده است و پیش بینی کارشناسان حاکی از آن است که با ورود این خودروها به بازار، قیمت وارداتی ها با توجه به نبود خریدار در بازار بیش از این افت خواهد کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!