چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۲ | ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
کشور نیازمند ۴۰ هزار دستگاه لوکوموتیو و واگن است
۱۴:۵۲ | ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
اجاره خودرو

کشور نیازمند ۴۰ هزار دستگاه لوکوموتیو و واگن است

پرشین خودرو: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کشور در پنج سال آینده به ۴۰ هزار دستگاه لوکوموتیو و واگن باری، مسافری و مترویی نیاز ضروری دارد.

به گزارش پرشین خودرو، رضا رحمانی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه واگن سازی تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیازهای ریلی کشور باید در وهله اول مدیریت، جمع بندی و تجمیع شود و پس از آن تمامی تقاضاها بر اساس اولویت بندی به واحدهای واگن ساز ارائه شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون هفت واحد بزرگ واگن سازی در کشور فعال است، اظهار داشت: این شرکت‌های واگن ساز به دلیل کمبود منابع مالی از تمامی ظرفیت‌ها استفاده نمی‌کنند.


وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: امروز باید از تمام ظرفیت‌های مالی کشور اعم از صندوق توسعه ملی، نظام بانکی، بازار سرمایه و فروش اوراق در جهت رونق صنعت واگن سازی کشور استفاده کرد.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های خالی شرکت‌های واگن سازی فرصت خوبی برای رونق تولید است که باید با استفاده از ابزارهای مالی این صنعت ظرف امسال و سال آینده فعال شود.

رحمانی نوسانات ارزی را یکی از مشکلات عمده رونق تولید در صنایع کشور بیان کرد و گفت: سیستم بانکی کشور و وزارت اقتصاد و دارایی باید شرایطی را برای واحدهای صنعتی ایجاد کنند که این واحدها در مقابل نوسانات ارزی کمترین آسیب پذیری را داشته باشند.

منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!