سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۴ | ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
تولید سواری‌های دیزلی مشروط شد!
۱۳:۲۴ | ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

تولید سواری‌های دیزلی مشروط شد!

پرشین خودرو: رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: تولید سواری‌های دیزلی تنها در صورتی امکانپذیر است که استانداردهای سازمان محیط زیست لحاظ شود.

به گزارش پرشین خودرو، آرش حسینی‌میلانی درباره تلاش برای اقدام مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو در راستای تولید سواری‌های دیزلی اظهار کرد: قانونی برای هوای پاک وجود دارد که مجلس شورای اسلامی آن را به تصویب رسانده است؛ این قانون تکالیفی برای دستگاه‌های مختلف مشخص کرده که یکی از آنها در حوزه آلایندگی است.

 

سواری دیزلی


وی با اشاره به اینکه همه دستگا‌ه‌های مربوطه ملزم به رعایت استاندارهای محیط زیست هستند، ادامه داد: کارگروه ملی آلودگی هوا واکنش خوبی به این موضوع نشان داده و آن را رد کرده است؛ ممکن است الزامات اقتصادی برای این موضوع وجود داشته باشد اما نمی‌توان با جان مردم بازی کرد؛ اگر قرار است سیستم دیزلی جدید وارد شود باید استانداردهای سازمان محیط زیست لحاظ شود.

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: تنها در صورتی تولید سواری‌های دیزلی امکانپذیر است که استاندارهای سازمان محیط زیست اعمال شود؛ ما نیز نگاهمان به سازمان محیط زیست است.

وی خاطرنشان کرد: گاهی برای یک منطقه شهری، استاندارهای سختگیرانه‌ای در نظر گرفته می‌شود اما در حال حاضر سازمان محیط زیست اقدام به چنین کاری نکرده است؛ اگر به این نتیجه برسیم که استاندارهای منطقه‌ای برای شهری مانند تهران لازم است، پیشنهادمان را به سازمان محیط زیست ارائه خواهیم کرد.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!