جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۰ | ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
کاهش هزینه عوارض با اخذ معاینه فنی برتر
۱۰:۳۰ | ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
اجاره خودرو

کاهش هزینه عوارض با اخذ معاینه فنی برتر

پرشین خودرو: مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از کاهش یک میلیون تومانی هزینه عوارض تردد در طرح کنترل آلودگی هوا در سال 98 با اخذ معاینه فنی برتر خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، سید نواب حسینی منش، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران درباره آمار مراجعات به مراکز معاینه فنی در تهران اظهارداشت: مراجعات خودروهای غیر مشمول معاینه فنی با سن کمتر از 4 سال به مراکز معاینه فنی شهر تهران جهت اخذ معاینه فنی برتر نسبت به سال قبل افزایش یاقته است.

وی با اشاره به اینکه خودروهای دارای معاینه فنی برتر مشمول تخفیف 25 درصدی عوارض تردد در محدوده های ترافیک و کنترل آلوگی هوا می شوند،گفت: خودروهای دارای معاینه فنی برتر در صورت تردد در محدوده کنترل آلوگی هوا (زوج و فرد سابق) در ساعت‌های اوج مبلغ 15525 تومان و خودروهای دارای معاینه فنی معمولی در صورت تردد در این محدوده در ساعت های اوج مبلغ 20700 تومان باید عوارض پرداخت کنند.


حسینی منش افزود: با توجه به معافیت 80 روزه خودروها در طول سال و کسر تعطیلات روز جمعه خودروهای دارای معاینه فنی برتر بیش از یک میلیون تومان هزینه کمتری در مقایسه با خودروهای دارای معاینه فنی معمولی جهت تردد پرداخت خواهند کرد.

 

معاینه فنی


مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در خصوص نحوه اخذ معاینه فنی برتر از مراکز معاینه فنی خودروهای شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر برای همه خودروهای مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران معاینه برتر انجام می‌شود. در معاینه فنی برتر تست آلایندگی خودرو در دو دور موتور آرام و 2500 دور در دقیقه کنترل می شود و در مقایسه با معاینه فنی معمولی که تنها در دور آرام انجام می‌شود تست آلایندگی آن سخت گیرانه تر هست.

وی گفت: خودروها کاملا به صورت اختیاری در صورت داشتن شرایط استاندارد می توانند معاینه فنی برتر و یا معاینه فنی معمولی دریافت نمایند. ضمناً هزینه هر دو معاینه فنی یکسان است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی در خصوص هدف از لحاظ این تخفیف و امتیاز به شهروندان گفت: شهرداری تهران در راستای اجرای طرح کاهش و ترغیب و تشویق شهروندان به استفاده از خودروهای پاک با حداقل آلایندگی نسبت به اعمال تخفیف 25 درصدی برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر و تخفیف 90 درصدی برای خودروهای برقی و هیبریدی در این طرح جدید و کارآمد اقدام کرده است.

حسینی منش خاطرنشان کرد:خوشبختانه در همین ارتباط شهروندان نیز به خوبی استقبال کرده و از ابتدای سال بیش از 26 هزار خودرو غیر مشمول معاینه فنی جهت اخذ معاینه فنی برتر به مراکز شهر تهران مراجعه کرده‌اند.

وی ضمن تقدیر از شهروندان قانون مدار و مسئولیت پذیر در کاهش آلودگی هوا افزود: بدون تردید اجرای صحیح طرح کاهش خارج از لحاظ این تخفیف و بسته های تشویقی نیازمند همراهی شهروندان با مسئولین می باشد که افزایش 8 درصدی مراجعات از ابتدای سال 98 حاکی از این تعامل است.

حسینی منش در پایان گفت: با توجه به افزایش مراجعات و اتمام ماه رمضان ساعات کاری مراکز افزایش یافته و شهروندان می توانند با مراجعه به سایت ستاد معاینه فنی خودرهای تهران inspection.tehran.ir و یا تماس با سامانه پاسخگو 96006000 با اطلاع از آخرین وضعیت ساعت کاری، به مرکز مورد نظر مراجعه کنند.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!