پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۰ | ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
3 مشکل اصلی بخش صنعت چیست؟
۱۱:۱۰ | ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
اجاره خودرو

3 مشکل اصلی بخش صنعت چیست؟

پرشین خودرو: نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت : مالیات بر ارزش افزوده، بخشنامه ها و وجوهی که سازمان تامین اجتماعی دریافت می کند از مشکلات بخش صنعت کشور است.

به گزارش پرشین خودرو، سید حسن حسینی در آستانه فرارسیدن 10 تیر روز صنعت و معدن اظهار داشت : مشکل صنعت کشور فقط نقدینگی نیست و شاید مشکل نقدینگی در استان هایی مانند خراسان رضوی در مرتبه دوم، سوم یا چهارم قرار بگیرد.


وی گفت: مشکل بخش صنعت غیر از نقدینگی، سه مشکل اصلی دیگر از جمله مالیات بر ارزش افزوده را هم شامل می شود که باید دستگاه های ذیربط در رفع آن تلاش کنند.

 

خانه صنعت، معدن و تجارت


حسینی به بحث تحریم ها اشاره کرد و گفت: مشکل تحریم ها جدی است و باوجود آنکه سه ماه از سال رونق تولید سپری می شود اما باید حرکت جدی تری در این زمینه آغاز شود.


وی افزود: برای رونق تولید باید برنامه ریزی کرد زیرا تولید در یک پروسه و فرآیند معینی حاصل می شود و براساس این فرآیند باید تولید شکل بگیرد و در غیر این صورت نمی توان منتظر موفقیت زیادی در این زمینه بود.


حسینی، دیوان سالاری را از دیگر مسایل بخش صنعت ذکر کرد و گفت: برای رونق تولید باید اختیار کافی به استان ها داد تا آن ها در این زمینه مستقل عمل کنند.


وی تصریح کرد در بخش صنعت استان ها برای انجام خیلی از فعالیت ها به موافقت مرکز و تهران نیازمند هستند و این می تواند روند انجام فعالیت ها را با دشواری روبرو کند.


نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت:برای مثال مسایل تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان های گلستان، مازندران، گیلان، تهران و سیستان و بلوچستان با هم تفاوت دارد و نمی توان با یک دستورالعمل نسبت به رفع مشکلات آن ها اقدام کرد.


وی افزود: باید دراین زمینه به استان ها اختیار کافی داد وبحث تفویض اختیار به استان ها مورد توجه قرار گیرد تا استان ها خود تصمیم بگیرند و به طور مستقل عمل کنند.


حسینی تصریح کرد: بخش صنعت به بانک و بهره های یارانه ای وابسته است و باید دستیابی به خودکفایی، بخش تولید را به طور جدی تقویت کرد.


10 تیرماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز صنعت و معدن نامگذاری شده است.

منبع: شاتا نیوز

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!