پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۳ | ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
برنامه ریزی برای تولید 100 هزار خودرو در قزاقستان
۱۱:۱۳ | ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
اجاره خودرو
نخست وزیر قزاقستان خبر داد:

برنامه ریزی برای تولید 100 هزار خودرو در قزاقستان

پرشین خودرو: نخست وزیر قزاقستان در پارلمان این کشور با اشاره به برنامه دولت برای توسعه صنعت خودروسازی اظهار داشت: قزاقستان تا سال 2021 توانایی تولید 100 هزار خودرو در یک سال را خواهد داشت.

به گزارش پرشین خودرو، عسکر مامین، با بیان این مطلب گفت: صنعت خودروسازی در قزاقستان سریع توسعه می‌یابد و بر اساس نتایج پنج ماه سال جاری رشد 46 درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: چنانچه در سال گذشته 30 هزار خودرو تولید شده است در سال جاری شرکت‌های داخلی تولید 60 هزار ماشین را هدف گذاری کرده‌اند.

نخست وزیر قزاقستان تصریح کرد: پروژه‌های بزرگی در کشور در چارچوب کارخانه «کاستانای» در حال اجرا هستند و دولت امیدهای زیادی به صنعت خودروسازی دارد.

وی ادامه داد: در قزاقستان بیش از 4.5 میلیون ماشین وجود دارند که 2.5 میلیون آن بیش از بیست ساله عمر دارند و باید بازیافت شوند.
 

خودروسازی قزاقستان

 

مامین خاطر نشان کرد: بازار خودروی قزاقستان بزرگ است و ما از طریق استفاده از ابزارهای مالی برنامه جایگزینی ماشین‌های کهنه با خودروهای تولید داخلی را داریم.

این مقام قزاقستانی افزود: سال گذشته سه هزار ماشین از طریق وام خریداری شد و در سال جاری این شاخص به 15 هزار ماشین خواهد رسید یعنی افزایش پنج برابری اعطای ماشین‌ با وام در برنامه داریم.

براساس این گزارش، طبق آمار اتحادیه تولید کنندگان خودروی قزاقستان در ماه‌های ژانویه تا می سال جاری در این کشور 16 هزار و 921 ماشین به قیمت 114 میلیارد تنگه تولید شد که بیش از 15 هزار خودرو سواری، 495 کامیون، 404 اتوبوس و بقیه تجهیزات خودرویی ویژه هستند.

سهم ماشین‌های تولید قزاقستان در بازار این کشور بیشتر از 56 درصد شده است.

منبع فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!