چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تاسیس صندوق توسعه حمل‌ونقل با بودجه‌ی ۱۹هزار میلیاردی
۱۴:۵۱ | ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
اجاره خودرو

تاسیس صندوق توسعه حمل‌ونقل با بودجه‌ی ۱۹هزار میلیاردی

پرشین خودرو: محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از تأسیس صندوق توسعه حمل‌ونقل با بودجه‌ای بالغ‌بر ۱۹ هزار میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در جلسه تودیع و معارفه معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع این وزارتخانه با اشاره به اینکه تأسیس صندوق توسعه حمل‌ونقل جزو تکالیف قانونی و یک ضرورت برای این وزارتخانه است، گفت: باید ظرفیت‌های مالی پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای وزارت راه و شهرسازی را از بودجه و ردیف دولتی معاف کنیم.


اسلامی بابیان اینکه باید شیوه‌های جدید تأمین مالی را در حوزه‌های مسکن و حمل‌ونقل حاکم کنیم افزود: تأسیس صندوق توسعه حمل‌ونقل در برنامه ششم توسعه تصویب و ۱۹ هزار میلیارد تومان بودجه برای آن در نظر گرفته‌شده است.

 

محمد اسلامی


وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اساسنامه این صندوق در هیئت دولت تصویب‌ شده. اظهار کرد: در ردیف بودجه سال ۹۸ بالغ‌بر ۲۰ میلیارد تومان بودجه برای تأسیس و امور جاری این صندوق در نظر گرفته‌شده است.

وی بابیان اینکه باید از ظرفیت مدیریتی وزارت راه و شهرسازی در مدیریت صندوق توسعه حمل‌ونقل استفاده شود، گفت: ساختمان این صندوق نیز پیش‌بینی‌شده و مقدمات کار در حال انجام است،

اسلامی خاطرنشان کرد: جایگاه مدیرعامل صندوق توسعه حمل‌ونقل، هم‌سطح و هم‌تراز با معاونان این وزارتخانه است، بنابراین مدیر صندوق در شورای معاونان حاضر خواهد بود.

منبع: پایگاه خبری وزارت و شهرسازی

نظر بینندگان
!
!
!