سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۲ | ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
ضعف مشهود نظارت بر حمل‌ونقل هوایی
۱۵:۱۲ | ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
اجاره خودرو

ضعف مشهود نظارت بر حمل‌ونقل هوایی

پرشین خودرو: در فاصله چند روزه تا تعطیلات آخر هفته نرخ بلیت پروازهای داخلی سیر صعودی به خود گرفته است. در حال حاضر برخی ایرلاین‌ها پروازها خود را با حدود ۹۲ درصد بالاتر جدول دامنه نرخ پروازها به فروش می‌رسانند.

به گزارش پرشین خودرو، بر اساس این گزارش هم‌اکنون قیمت بلیت رفت تهران-مشهد برای آخر هفته 802 هزار تومان است. نرخ بلیت مسیر مشهد- تهران برای شنبه آینده نیز 802 هزار تومان است. در مجموعه هزینه خرید بلیت رفت و برگشت مسیر تهران-مشهد کمی بیش از 1.6 میلیون تومان خواهد بود.

در مسیر تهران-کیش قیمت بلیت پرواز به مرز 1.5 میلیون تومان (رفت) رسیده، در مسیر برگشت این پرواز یعنی کیش-تهران برای روز جمعه و شنبه هفته آینده یک میلیون و 420 هزار تومان (هواپیمایی ماهان) است. این در حالی است که بر اساس جدول دامنه قیمت پروازهای داخلی هواپیمایی ماهان، نرخ بلیت تهران-کیش حداکثر 739 هزار و 800 تومان تعیین شده است. به عبارت دیگر این ایرلاین برای آخر هفته بلیت پرواز تهران-کیش را با 91.9 درصد بالاتر از قیمت‌های مصوب به فروش می‌رساند.

 

بلیت هواپیما


قیمت بلیت پرواز تهران-شیراز برای آخر هفته 605 هزار تومان و برای مسیر برگشت مورخ 8 خردادماه امسال 650 هزار تومان است. ایران ایرتور بر اساس نرخ‌های مندرج در جدول دامنه نرخ بلیت‌ها، پروازهای خود را می‌فروشد و فعلا از سقف تعیین شده تجاوز نکرده است.

نانبسامانی قیمتی در پروازهای داخلی همواره وجود داشته اما این وضعیت به خصوص در ایام پیک سفر شدت گرفته و ایرلاین‌ها پروازهای خود را تا دو برابر قیمت‌های تعیین شده به مردم می‌فروشند. در این پروسه نیز سازمان هواپیمایی کشوری که عنوان متولی بخش حمل‌ونقل هوایی را یدک می‌کشد نظاره‌گر اجحاف شرکت های هواپیمایی به مردم هستند.

هواپیمایی کیش ‌ایر نیز حداکثر قیمت بلیت پرواز تهران-کیش آن باید 400 هزار تومان باشد،‌این بلیت را به قیمت 650 هزار تومان به فروش می‌رساند. ایر ایرلاین بلیت پرواز برگشت را نیز به قیمت 750 هزار تومان می‌فروشد یعنی 87.5 درصد گران‌تر از سقف تعیین شده و مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!