دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
نقش ویژه شرکت فرودگاه‌ها در صنعت حمل و نقل
۱۵:۲۰ | ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
اجاره خودرو

نقش ویژه شرکت فرودگاه‌ها در صنعت حمل و نقل

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه هدف تاسیس این شرکت تفکیک وظایف تصدی گری از حاکمیتی بود، گفت: امروز این شرکت نقش ویژه ای در صنعت حمل و نقل کشور دارد.

به گزارش پرشین خودرو، مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در مراسم بیست و هشتمین سالگرد تاسیس این شرکت که روز گذشته برگزار شد، با اشاره به اینکه شرکت مهندسی فرودگاه‎ها بیست و نهم و خرداد سال ۱۳۷۰ به ثبت رسید، گفت: هدف از تشکیل شرکت در ابتدا تفکیک وظایی حاکمیتی از تصدی‎گری در حوزه فرودگاهی بود.

نگاه بلند مبدعان این تصمیم بزرگ چابک‎سازی و تغییر نگاه سنتی به فرودگاه‎ها به عنوان یک زیرساخت فنی و مهندسی برای نشست و برخاست هواپیماها و اعزام و پذیرش مسافر و تبدیل فرودگاه‎ها به یک بنگاه اقتصادی بر پایه یک طرح کسب و کار راهبردی در جهت توسعه پایدار کشور با هدف ارائه خدمات به مسافران بود.

 

سیاوش امیرمکری


وی ادامه داد: این راهبرد که امروزه به عنوان نگاه نوین در صنعت فرودگاهی در جهان مورد پذیرش و اجرا قرار گرفته، و گسترش شهرها به سوی فرودگاه‌ها و ظهور شهرهای فرودگاهی را به دنبال خود داشته است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران افزود: با گذشت زمان و با هدف ایجاد امکان توسعه زیرساخت‎های مورد نیاز برای تامین ایمنی پروازها مسئولیت ارائه سرویس‎های هوانوردی علاوه بر فعالیت‎های فرودگاهی در هشت سال به مرور به شرکت محول شد و در سه مرحله، نام شرکت متناسب با وظائف محوله به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تغییر یافت.

امیر مکری با اشاره به تفکیک این شرکت از سازمان هواپیمایی کشوری گفت: طی ۲۸ سال گذشته و پس از انتقال وظائف تصدی‎گری اداره امور فرودگاه‎ها و ارائه سرویس‎های هوانوردی از سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت علی‎رغم فراز و فرودهای فراوان و موانع و مخالفت‎ها با تلاش مدیران عالی و همکاران متخصصان امروز شرکت در جایگاهی ویژه در صنعت حمل و نقل هوایی کشور قرار گرفته است که همه ما خانواده بزرگ شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران را مفتخر به عضویت در این شرکت کرده است.

وی ادامه داد: وظیفه خود می‎دانم به عنوان عضوی کوچک، از زحمات و تلاش‎های همه مدیران و همکاران پیشکسوت و کارکنان متخصص و خدوم که سرمایه‎های اصلی ما در ارائه خدمات مطلوب به مردم عزیز کشورمان در فرودگاه‎های کشور هستند و امکان ارائه سرویس‎های ایمن و امن هوانوردی را فراهم می‎کنند تقدیر و تشکر و برای همه عزیزان و خانواده محترمشان شادی و شادکامی و موفقیت در تمام شئون زندگی از خداوند متعال مسئلت کنم و آرزو می‎کنم که ایام عزت خانواده بزرگ شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران مستدام باقی بماند.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

نظر بینندگان
!
!
!