یكشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تصادفات 3 روز ابتدای تیر 52کشته و 800مجروح داشت
۱۴:۵۶ | ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
اجاره خودرو

تصادفات 3 روز ابتدای تیر 52کشته و 800مجروح داشت

پرشین خودرو: رئیس پلیس راه کشور با انتقاد از عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط برخی رانندگان گفت: فقط در 3 روز ابتدایی تابستان با 52 کشته و 800 مجروح در جاده های کشور مواجه بوده ایم.

به گزارش پرشین خودرو، سردار محمد حسین حمیدی با بیان اینکه سرعت و سبقت غیر مجاز، خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو، 80 درصد علت تصادفات رانندگی در جاده ها را به خود اختصاص داده است گفت: اگر راننده‌ای با انجام این تخلفات وارد جاده شود، سفر مطئمن کاملا دور از تصور است و بداند حتما به سوی حادثه حرکت خواهند کرد.
 

وی با اشاره به کشته های تصادفات رانندگی در تابستان سال گذشته گفت: در 3 ماهه تابستان 97 ، 5 هزار نفر در تصادفات جاده ای جان خود را از دست دادند و این در حالی است که بخش زیادی از این افراد برای لذت بردن از فصل تابستان و تفریح سفر کرده بودند اما هیچ گاه به مقصد نرسیدند.

 

تصادف


رئیس پلیس راه کشور همچنین با اشاره به اجرای طرح تابستانی پلیس راه از ابتدای تیرماه با همکاری سازمان های امدادی و راهداری گفت: ماموران پلیس راه با تخلفات حادثه ساز برخورد جدی خواهند داشت اما واقعا در مرحله اول رانندگان باید برای جان خود و سرنشینان داخل خودرو اهمیت قائل شده و از انجام تخلفاتی مانند سرعت و سبقت غیر مجاز به شدت اجتناب کنند.

وی به سرنشینان داخل خودرو نیز توصیه کرد تا در صورت بروز تخلف از سوی راننده حتما به وی تذکر داده و نسبت به این موضوع بی تفاوت نباشند.

منبع: عصر ایران

نظر بینندگان
!
!
!