چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۴ | ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
تامین امنیت دریایی کشور با تلاش دریانوردان
۱۲:۳۴ | ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
اجاره خودرو

تامین امنیت دریایی کشور با تلاش دریانوردان

پرشین خودرو: تامین نظم و امنیت دریایی کشور، توسط دریانوردان ایرانی به دست می‌آید

به گزارش پرشین خودرو، از سازمان بنادر و دریانوردی؛ محمد راستاد در پیامی به مناسبت روز جهانی دریانورد با تبریک به همه دریانوردان کشور، اظهار داشت: حرفه دریانوردی یک شغل بین المللی است و سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرکز حاکمیت دریایی کشور در روز جهانی دریانورد قدردان زحمات دریانوردان کشور است و به آن‌ها افتخار می‌کند.


وی ادامه داد: در حال حاضر بالغ بر ۱۲۷ هزار نفر گواهینامه شایستگی دریایی را از سازمان بنادر و دریانوردی اخذ کرده‌اند که می‌توانند بر انواع شناور‌ها در کشور به عنوان دریانورد در سمت‌های مختلف فعالیت کنند.

 

دریانوردی


معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بار تجارت دریایی کشور بر دوش دریانوردان است و برداشت از منابع غذایی دریایی با زحمت دریانوردان انجام می‌شود، گفت: علاوه بر این جست و جو و نجات دریایی با همت دریانوردان جمهوری اسلامی ایران شکل می‌گیرد و منابع طبیعی دریایی شامل نفت و گاز با مشارکت دریانوردان استخراج و به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.


راستاد با بیان اینکه تحقیقات و اکتشافات دریایی توسط محققان دریایی انجام می‌شود، افزود: ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر با همت و تلاش دریانوردان انجام می‌شود و مهم‌تر از همه اینکه تامین نظم و امنیت دریایی کشور توسط دریانوردان کشور به دست می‌آید.


وی افزود: روز جهانی دریانوردی نه تنها برای یادآوری زحمات این عزیزان و قدردانی از زحمات آن هاست، بلکه برای توجه به مسائلی است که روی زندگی آن‌ها تاثیر می‌گذارد.


مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه در همه بنادر دنیا و کشور باید امکانات و تسهیلات مناسب برای دریانوردانی که به بنادر رجوع می‌کنند و با کشتی به بنادر می‌آیند فراهم شود، گفت: در عین حال باید شرکت‌های کشتیرانی توجه کافی به تامین امکانات و مسائل رفاهی دریانوردان را داشته باشند و سازمان بنادر و دریانوردی نیز به عنوان مرجع حاکمیت دریایی کشور با در نظر گرفتن مقررات داخلی و کنوانسیون‌های بین المللی، مسائل مرتبط با دریانوردان و تأمین نیاز‌های دریانوردان را به عنوان یک وظیفه در دستور کار خود قرار داده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!