پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تصادفات فوتیِ برون شهری کاهش داشته است
۱۰:۲۱ | ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
اجاره خودرو

تصادفات فوتیِ برون شهری کاهش داشته است

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در تصادفات فوتیِ درون شهری ۴.۶ درصد افزایش کشته‌ها با ۳۰ نفر داشته ایم و در تصادفات فوتیِ برون شهری ۹ درصد کاهش با ۱۸۶ نفر را داشته ایم.

به گزارش پرشین خودرو، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا صبح امروز در نشست خبری که در مرکز فرماندهی پلیس راهور برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۳ دستگاه در کشور مسئول کاهش ترافیک هستند و باید باهم برای بهبود معضل ترافیک همکاری کنند.

وی گفت: امروز ترافیک یکی از دغدغه‌های جامعه بشری است و سالانه ۱.۳ درصد از افراد در حوادث جان خود را از دست می‌دهند.

سردار هادیانفر تصریح کرد: در یک هزار و ۴۷ شهر در کشور حوزه ترافیک شهری فعال هستند و در ۲ هزار کیلومتر جاده شهری و فرعی تردد داریم.

 

هادیانفر


رئیس پلیس راهور ناجا افزود: ۹۱ درصد ترددها در جاده‌ها است و حمل و نقل ریلی کمتر از ۹ درصد در ترددها سهیم است و این نشان می‌دهد که باید به وضعیت جاده‌ها توجه بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: ۲۲ میلیون ۲۷۰ هزار و ۱۸۷ دستگاه خودرو و بیش از ۱۱ میلیون موتور سیکلت در حال تردد هستند و حدود ۴۱ میلیون از افراد دارای گواهینامه‌های مختلف هستند.

سردار هادیانفر با اشاره به جانباختگان دو ماهه اخیر بر اساس آمار پزشکی قانونی خاطرنشان کرد: بیش از ۲ هزار و ۵۸۴ نفر در مجموع درو و برون شهری جان خود را در تصادفات از دست دادند یعنی روزانه به طور متوسط ۲۵ نفر در سر صحنه تصادف و ۴۱ نفر در حال انتقال و طول درمان جان خود را در تصادفات از دست دادند.

رئیس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: در تصادفات فوتیِ درون شهری ۴.۶ درصد افزایش کشته‌ها با ۳۰ نفر داشته ایم و در تصادفات فوتیِ برون شهری ۹ درصد کاهش با ۱۸۶ نفر را داشته ایم.

منبع: مهر

برچسب ها:
تصادفپلیس
نظر بینندگان
!
!
!