چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۶ | ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
دولت، مرجع تصمیم گیری برای واگذاری ایران خودرو و سایپا است
۱۱:۵۶ | ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
اجاره خودرو
معاون بازار بورس تهران:

دولت، مرجع تصمیم گیری برای واگذاری ایران خودرو و سایپا است

پرشین خودرو: معاون بازار بورس تهران گفت: واگذاری ایران خودرو و سایپا نیازمند انجام تشریفات قانونی لازم در آزادسازی برخی کدهای معاملاتی و مهم‌تر از آن، تعیین قیمت پایه و شرایط عرضه است.

به گزارش پرشین خودرو، محمود گودرزی معاون بازار بورس تهران، در مورد زمان‌بندی واگذاری باقی‌مانده سهام دولت در دو خودروسازی بزرگ کشور (ایران خودرو و سایپا) گفت: مرجع تصمیم‌گیری در این زمینه دولت است.

وی گفت: موضوع واگذاری ایران خودرو و سایپا نیازمند انجام تشریفات قانونی لازم در مورد آزادسازی برخی کدهای معاملاتی و مهم‌تر تعیین قیمت پایه و شرایط عرضه است.


به تازگی در نشست هم‌اندیشی رونق صنعت قطعه‌سازی در واکنش به بحث‌های مطرح شده مبنی بر واگذاری سهام دو شرکت خودروسازی، اعلام شد که وزیر صنعت از واگذاری سهام شرکت‌های خودرویی تا سال 99 خبر داده، در حالی که واگذاری‌ها مدت زمان زیادی به طول انجامیده و مطمئناً در این مدت به نتیجه نخواهد رسید.

 

خودروسازواگذاری ۲ خودروساز بزرگ به بخش خصوصی آغاز شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه نسبت به واگذاری ۲ خودروساز به بخش خصوصی مصمم است، گفت:‌ واگذاری در برنامه است و واگذاری این ۲ خودروساز از اموال غیردولتی آنها شروع شده است.

رضا رحمانی روز شنبه اول تیرماه در حاشیه مراسم روز ملی اصناف در پاسخ به سؤالی که مشکل مردم در مورد خودرو با توجه به اینکه دو خودروساز بزرگ کشور هر قیمتی که می‌خواهند خودروهای خود را عرضه می‌کنند، چگونه حل خواهد شد،‌ گفت:‌هر دو خودروساز را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه مصمم به واگذاری خودروسازها به بخش خصوصی است، گفت: کارهای واگذاری انجام شده و در نهایت این واگذاری‌ها تا سال 99 انجام می‌شود.

وزیر صنعت اظهار داشت: البته امسال هم کار واگذاری از اموال غیرتولیدی و شرکت‌های وابسته خودروسازها آغاز شده است و من نسبت به این واگذاری جدی هستم.

یادآور می شود که باقیمانده سهام دولت در ایران خودرو ۱۴ درصد و در سایپا ۱۷.۳۱ درصد است.

منبع: فارس

نظر بینندگان
!
!
!