چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
پرشین خودرو
پشت پرده یک شایعه برای مدیرعامل سایپا
۱۰:۵۵ | ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

پشت پرده یک شایعه برای مدیرعامل سایپا

پرشین خودرو: كارنامه سلیمانی در ۵ ماه گذشته نشان می دهد، موضوع رفتن او از سایپا به دلیل نداشتن دستاورد! تنها یك شایعه است كه از سوی جریانی خاص دنبال می شود.

به گزارش پرشین خودرو، چند روز پیش یكی از رسانه ها در نسخه آنلاین خود از قول یك منبع آگاه "رفتن سلیمانی از سایپا" را تیتر زده بود؛ همان منابع آگاه كه اهالی رسانه بهتر می دانند در چه مواقعی به آنها استناد می شود! این منبع آگاه دلیل جدائی سلیمانی از سایپا را نداشتن دستاورد خاص اعلام كرده بود!!

هر چند كه تغییرات زودهنگام مدیران عامل سایپا در سال های اخیر به رویه ای معمولی تبدیل شده اما این روال ناپسند باعث نمی شود تا از كنار شایعه سازی و حاشیه پردازی اخیر برای این خودروساز به سادگی گذشت، كارنامه سلیمانی در پنج ماه گذشته نشان می دهد، موضوع رفتن او از سایپا به دلیل نداشتن دستاورد! تنها یك شایعه است كه از سوی جریانی خاص دنبال می شود.

در ابتدا باید گفت كه اصولا پنج ماه حضور در راس مدیریت یكی از غول های خودروسازی ایران برای ارزیابی دستاورد بسیار كم است و نمی تواند معیار ارزیابی و قضاوت قرار گیرد.

یادمان نرود در همین رسته، مدیرانی هستند كه در هفتمین سال حضور، همچنان وعده آینده می دهند و می گویند در ماه های پیش رو می خواهیم چنین كنیم و چنان! از سوی دیگر آمارها و گزارش هایی كه از سایپا به گوش می رسد، حكایتی كاملا متفاوت دارد و اتفاقا نشان می دهد سلیمانی در شرایط سخت اقتصادی و تحریم های حاكم بر كشور، رونق را به خطوط تولید سایپا بازگردانده و حتی ركوردهای تولید را نیز شكسته است. در پس همین ركوردشكنی ها، سایپا پس از سال ها گوی رقابت را از رقیب دیرینه و سنتی خود ربوده و به خودروساز اول ایران تبدیل شده است.

با این حساب نمایان می شود كه "دستاورد نداشتن حضور سلیمانی در سایپا" بهانه توهم گونه ای بیش نیست و دلیل انتشار این خبر از رسانه ای كه متعلق به یكی از نمایندگان مطرح مجلس است را باید در جای دیگری جست وجو كرد.

رسم "خبر منفی بزن و آگهی بگیر" رسانه نماهایی در سال های اخیر باب شده بود، دیگر رنگ باخته و هم رسانه ها و هم روابط عمومی ها، به درجه ای بلوغ رسیده اند كه از آن دوری ورزند. از سوی دیگر بعید است این رسانه متعلق به نماینده مطرح و پرهیاهوی مردم تهران در مجلس برای تامین منابع مالی خود آنچنان دچار استیصال شده باشد كه به این رویكرد نخ نما روی آورده باشد؛ از این رو باید سراغ گزینه احتمالی بعدی رفت.

شنیده شده كه در صبح روزی كه این خبر منتشر شده، سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل یكی از شركت های زیرمجموعه سایپا را تغییر داده است. از قضای روزگار مدیرعامل بركنار شده از نزدیكان یكی از مدیران سابق خودروسازی كشور است كه با مدیرمسئول رسانه منتشركننده خبر "ارتباط جغرافیائی" دارد!! از این رو، پر بیراه نیست كه بگوئیم شایعه رفتن سلیمانی از سایپا تركش هایی است كه او از یك تصمیم مدیریتی ساده و بحق می خورد و این حقیقتی است دردناك اما رایج! اینكه برخی مدیران، آنچنان وابسته و دل بسته میزهای مدیریتی هستند كه در زمان جدائی، به هر دستاویزی چنگ می اندازند، پدیده غریبی نیست و اتفاقا نشان می دهد كه تصمیم مدیر بالادستی برای تغییر او درست و بجا بوده است!

نظر بینندگان
!
!
!