جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۳ | ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
ضرورت کنترل جدی بازار تایر در کشور
۱۲:۵۳ | ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
گرندکس

ضرورت کنترل جدی بازار تایر در کشور

پرشین خودرو: عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی تایرهای تولید داخلی در بازار سیاه در حال توزیع و فروش است اما در این میان رانندگان با کمبود لاستیک مواجه هستند.

به گزارش پرشین خودرو، سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به افزایش 20 درصدی قیمت لاستیک در بازار، گفت: متأسفانه در شرایط کنونی متولی اصلی ساماندهی بازار لاستیک از جمله خرید و توزیع آن در بازار مشخص نیست، به طوری که سازمان راهداری، وزارت صمت را مسئول این امر دانسته و وزارتخانه نیز سازمان مربوطه را متولی این حوزه می داند.

 

سیدحسین افضلی

 

کمبود لاستیک در بازار داخل؛ اگر تایر به درستی توزیع شود نیازی به واردات نیست

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی بازار با کمبود محصول لاستیک مواجه بوده و این مسئله موجب افزایش قیمت ها شده است، حال در نشست های مکرر کمیسیون عمران مجلس، صنف رانندگان اعلام می کردند که اگر لاستیک های تولید داخل در بازار به درستی توزیع شود، نیازی به واردات جدید تایر نخواهد بود.

 

توزیع لاستیک در بازار باید به صنف رانندگان واگذار شود

وی افزود: به نظر من موضوع توزیع لاستیک در بازار باید به صنف رانندگان واگذار شود، در این صورت می توان به مدیریت درستی بازار و جلوگیری از افزایش غیرمنطقی قیمت ها امید داشت.

 

افزایش قیمت لاستیک موجب تشدید گرانی می شود

افضلی ادامه داد: افزایش قیمت لاستیک نه تنها برای رانندگان مشکل ایجاد می کند، بلکه این مسئله به صورت تدریجی بر اقتصاد کشور نیز اثر منفی می گذارد، به طوری که کاهش تردد و فعالیت ماشین های سنگین موجب بالا رفتن کرایه حمل و نقل شده و این مسئله در قیمت نهایی محصولات اثر می گذارد.

 

ضرورت کنترل جدی بازار تایر در کشور/ باید جلوی تخلفات و بروز رانت های موجود در حوزه لاستیک گرفته شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر ضرورت کنترل جدی بازار تایر در کشور تأکید کرد و گفت: قطعا باید جلوی تخلفات و بروز رانت های موجود در حوزه لاستیک گرفته شود، طبق گزارش های واصله، در شرایط کنونی تایرهای تولید داخلی در بازار سیاه در حال توزیع و فروش است اما در این میان رانندگان با کمبود لاستیک مواجه هستند.

 

روند ورود لاستیک تولید داخل به بازار ساماندهی و مدیریت شود

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر روند ورود لاستیک تولید داخل به بازار ساماندهی و مدیریت شود، آن وقت می توان از دلال بازی جلوگیری کرد.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!