چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۳۷ | ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
تبدیل ایران خودرو به الگوی زیست محیطی صنایع کشور
۱۶:۳۷ | ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
اجاره خودرو
مدیر مسئولیت پذیری ایران خودرو مطرح کرد:

تبدیل ایران خودرو به الگوی زیست محیطی صنایع کشور

مدیر مسئولیت پذیری ایران خودرو در نشست با سرپرست اداره محیط زیست تهران با اشاره به اقدامات محیط زیستی این شرکت گفت: ایران خودرو می تواند به عنوان الگوی مناسب محیط زیستی برای سایر شركت های صنعتی مطرح شود.

به گزارش پرشین خودرو، در این نشست مدیر مسئولیت پذیری ایران خودرو از برقراری رویكردی نو در ارتباط با فعالیت های زیست محیطی در ایران خودرو خبر داد و گفت: ما منتظر ابلاغ و یا اخطاری از سوی سازمان های ناظر محیط زیست نمی مانیم و به صورت داوطلبانه نقاط بهبود را شناسایی و برای رفع آن برنامه ریزی می كنیم.

نادره رضایی با اشاره به اقدامات گسترده ای كه در ایران خودرو در مسیر دستیابی به اهداف زیست محیطی صورت گرفته اظهار كرد: در بخش های مختلف ایران خودرو از جمله سالن های رنگ، خدمات شهری، مدیریت انرژی و عمران اقدامات ارزشمندی انجام شده و نتایج خوبی كسب شده است.

وی تصریح كرد: افكار خلاقانه معطوف به بهبود مستمر در تمامی حوزه های ایران خودرو وجود دارد به گونه ای كه اقدامات زیست محیطی و مسوولانه انجام شده، علاوه بر اثربخشی در روند فعالیت های این شركت و كاهش هزینه، با ایجاد امكاناتی مانند درمانگاه و یا باشگاه ورزشی، بار زیادی را از دوش جوامع محلی و همجوار برداشته است.

رضایی ادامه داد: با این كه پیشران تحریم های ظالمانه، صنعت خودرو كشور بوده اما ما همچنان جلو می رویم و به فكر توسعه و بهبود هستیم.

وی افزود: ایران خودرو مجموعه عظیم، پیشرو و پرتوانی است كه به دنبال رقم خوردن اتفاقات خوب در حوزه محیط زیست است كه امیدواریم سیاست گذاران با تسهیل بستر، این خودروساز را یاری كنند. ایران خودرو می تواند به عنوان الگویی برای سایر شركت های صنعتی مطرح باشد.

 مسعود زندی نیز در این نشست با تاكید بر اهمیت مدیریت صحیح بخش‌های مرتبط با محیط زیست از جمله فاضلاب های صنعتی و پسماند در واحدهای صنعتی گفت: در حوزه صنعت خودرو علاوه بر موارد فوق استانداردسازی خودروها اصلی ترین محور مورد توجه ما است.

زندی افزود: در ایران خودرو اقدامات بسیار مفیدی انجام شده است، فاضلاب‌های صنعتی به درستی تصفیه می‌شود و خروجی‌ها طبق استانداردهای زیست محیطی است. در این شرایط استفاده از پساب خروجی تصفیه شده قابلیت استفاده دارد كه كاهش مصرف منابع آب را به دنبال داشته است.

سرپرست اداره محیط زیست شهر تهران با بیان این كه در همه حوزه ها از جمله بازیافت لجن در سالن‌های رنگ و مدیریت عملیاتی پسماند اقدامات بسیار خوبی انجام شده كه می‌تواند برای سایر خودروسازان الگو باشد افزود: در حوزه آب و انرژی نیز اقدامات بسیار ارزشمندی انجام شده است. ایران خودرو می تواند الگویی برای رونق تولید و كاهش مصرف انرژی باشد.

زندی تصریح كرد: ‌انتظاری به جز این از ایران خودرو نمی توان داشت،‌ این شركت افتخاری برای صنعت كشور و تمامی مردم است.

وی در عین حال تاكید كرد: انتظارات سازمان حفاظت محیط زیست فراتر از قوانین و مقررات و معطوف به كاهش مصرف انرژی مرتبط به تغییر اقلیم است. ما باید به سمتی حركت كنیم كه با مستندسازی كاهش مصرف انرژی و تولید كربن نشان دهیم كه چقدر در كاهش گازهای گلخانه ای موفق عمل كرده‌ایم.

زندی با اعلام آمادگی برای حمایت از ایران خودرو و پیگیری انتظارات این خودروساز گفت: عملكرد ایران خودرو در حوزه های مرتبط با محیط زیست واقعا خوب بوده و امیدواریم با ادامه این روند شاهد تحولات بیشتری در حوزه محیط زیست باشیم.

یادآور می شود، در این جلسه، دستاوردهای محیط زیست،‌ اقدامات موثر زیست محیطی در سه حوزه آب،‌ خاك و هوا تشریح شد. حوزه سازگاری فرآیندهای تولید با محیط زیست، استقرار سیستم ایزو 14000 و مدیریت محیط زیست و تعامل با جامعه، از محورهای گزارش ارایه شده بهسر پرست اداره محیط زیست شهر تهران بود.

پس از این نشست سرپرست اداره محیط زیست به اتفاق هیات همراه از مركز تست آلایندگی خودرو، تصفیه‌خانه بهداشتی و صنعتی و مركز بازیافت ایران خودرو بازدید كردند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!