شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۴۵ | ۱۳۹۸/۰۴/۱۳
شیوه ساماندهی پارک حاشیه‌ای زمینه ساز بروز اخلال
۱۲:۴۵ | ۱۳۹۸/۰۴/۱۳
اجاره خودرو

شیوه ساماندهی پارک حاشیه‌ای زمینه ساز بروز اخلال

پرشین خودرو: دبیر کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران با انتقاد از نحوه ساماندهی پارک حاشیه ای گفت:قرار داد یکی از مناطق برای ساماندهی پارک حاشیه ای منجر به ورود مجددپارکبان می شود .

به گزارش پرشین خودرو، محمدعلی کرونی با انتقاد از وضعیت ساماندهی پارک حاشیه‌ای در پایتخت گفت: علی رغم مصوبه شورای شهر تهران در سال ۹۶ مبنی بر ساماندهی و مکانیزاسیون فضاهای پارک حاشیه‌ای با به کارگیری تکنولوژی نوین، شاهد این مساله هستیم که معاونت حمل و نقل شهرداری تهران به صورت منطقه‌ای و غیر هماهنگ در کل سطح شهر تهران، اقدام به واگذاری مکان‌های پارک حاشیه‌ای آن هم در غالب قراردادی غیره مکانیزه و به وسیله ثبت تصاویر توسط اپراتورهای انسانی کرده است.

وی ادامه داد: این در حالیست که در بسیاری از شهرهای جهان و حتی کلان شهرهای ایران، با استفاده از روش‌های کنترل مکانیزه پارک حاشیه‌ای و با تکیه بر توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان به مدیریت پارک در معابر پرداخته می‌شود.

 

پارک حاشیه ای

 

کرونی تاکید کرد: از منظر آسیب شناسی، قرار دادی که در حال حاضر در یکی از مناطق شهرداری تهران در جریان است، منجر به ورود مجدد پارکبان‌ها و عوارض مترتب بر حضور آنها در سطح معابر خواهد بود که مطابق تجربه گذشته اعتراضات مردمی را در بر خواهد داشت. به عنوان مثال با توجه به وظیفه پارکبان مبنی بر ثبت تصاویر در فواصل ۴۰ دقیقه‌ای و امکان ثبت یا عدم ثبت تخلف خودروها با انتخاب پارکبان، این امر خود زمینه ساز بروز اخلال و مفسده در امر پارک حاشیه‌ای خواهد شد. و این پروژه نیز به زودی شکست خواهد خورد.

کرونی اضافه کرد: متأسفانه روال امور در معاونت حمل و نقل از سبک و سیاق تخصصی و علمی خارج شده و تبعات مالی و فنی اقداماتی از این قبیل طی سالیان آتی مشخص خواهد شد که عدم توصیه پذیری کارشناسی و پافشاری‌های شخصی بر ادامه مدیریت ناصحیح حوزه حمل و نقل چگونه منافع شهر و شهروندان را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!