پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۳ | ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
تولید آزمایشی پژو 301 از هفته آینده آغاز می شود
۱۱:۰۳ | ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
اجاره خودرو
مدیرعامل ایران خودرو:

تولید آزمایشی پژو 301 از هفته آینده آغاز می شود

پرشین خودرو: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از رونمایی خط تولید آزمایشی پژو 301 محصول جدید این خودروساز با داخلی‌سازی بیش از 60 درصد از هفته آینده خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، هاشم یكه زارع با بیان این كه توانمندی زنجیره ارزش ایران خودرو با خودكفایی در تولید پژو 301 به نمایش گذاشته خواهد شد گفت: این محصول با امتیاز ساخت داخل بیش از 61 درصد به تایید شركت مشاور خودرو و وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت رسیده است.

وی تصریح كرد: عمق داخلی سازی محصول تا زمان تولید انبوه در سال آینده به بیش از 80 درصد خواهد رسید.

مهندس یكه زارع افزود: ایران خودرو با دعوت از سازندگان و قطعه سازان معتبر و توانمند داخلی، قطعات مورد نیاز برای تولید پژو 301 را با تكیه بر تخصص آنان تامین و تولید آن را به صورت مستقل آغاز خواهد كرد.

 

پژو301مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: درحال حاضر خط بدنه سازی با ظرفیت اسمی 16 دستگاه در ساعت درحال آماده سازی و بهره برداری در روزهای آینده است. این خط تولید مجهز به 24 ربات است و برای نخستین بار در صنعت خودروی كشور از تكنولوژی جوشكاری لیزر و GMT استفاده شده است.

مهندس یكه زارع، تولید 301 را تاوان پژو برای عهد شكنی و ترك یك طرفه قرارداد خواند و آن را فرصتی برای بهره مندی از توان متخصصان داخلی قلمداد كرد و گفت: در این مسیر از توان شركت های دانش بنیان، مراكز علمی و دانشگاهی و نهادهایی كه توانایی حمایت از صنعت خودرو را دارند استفاده می كنیم.

وی ضمن تاكید بر مقدور نبودن داخلی سازی 100 درصدی محصول در هیچ یك از خودروسازان جهانی، از مذاكره با برخی شركت های دانش بنیان و صنایع دفاع برای تولید قطعات با فن آوری بالا (های تك) خبر داد.

مهندس یكه زارع با اشاره به این كه بدون اتکا به پژوی فرانسه از اوایل سال آینده خط تولید انبوه این خودرو به بهره برداری می رسد، خاطرنشان كرد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، پس از طی مراحل تولید آزمایشی،‌ این محصول در اوایل سال آینده با ظرفیت اولیه 10هزار دستگاه در سال به تولید انبوه خواهد رسید و در ادامه به 100 هزار دستگاه و در نهایت سالانه 250 هزار دستگاه افزایش خواهد یافت.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!